Jeśli interesuje Cię korzystna oferta przemysłowego druku 3D, wejdź na cadxpert.pl/drukowanie-3d/.

Usługa drukowania 3D jest adresowana zarówno do osób fizycznych, jak i klientów profesjonalnych. Kto jest jej możliwym zleceniodawcą? Usługa jest adresowana przede wszystkim do konstruktorów, projektantów CAD, inżynierów, pracowników sekcji badawczo-rozwojowych i technicznych oraz przedstawicieli wielu innych gałęzi przemysłu. Każda osoba czy też firma, której potrzebny jest prototyp bądź model koncepcyjny wykonanego w technologii SLS,SLA, DMLS, PolyJet, i FDM, może skorzystać z tej usługi przy założeniu, iż nie dysponuje własnym urządzeniem do drukowania 3D.

Przemysłowy druk 3D – jakie usługi oferuje CadXpert?

CadXpert – polski lider w obszarze profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D – oprócz asortymentu świadczy także usługi, czyli:
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D
Nie licząc przytoczonych powyżej usług CadXpert oferuje również szkolenia (webinary oraz stacjonarne). Na stronie firmy znajdziemy również bazę wiedzy. Są tam zarówno artykuły od producentów sprzętu do druku 3D, jak i zredagowane przez wykwalifikowanych specjalistów CadXpert. CadXpert jest też organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

Wydruk 3D metodą FDM – barwne materiały

FDM to najpopularniejsza metoda druku 3D – za jej sukcesem stoi atrakcyjna relacja jakości do ceny, a także możliwość zastosowania filamentów w szerokiej gamie barw. W toku druku metodą FDM na prototyp nakładane są kolejne warstwy tworzywa termoplastycznego – istnieje możliwość określenia grubości warstwy. Druk 3D FDM jest wykonywany przede wszystkim przy pomocy drukarek 3D MakerBot i urządzeń profesjonalnych Stratasys. Tę technologię druku wykorzystują osoby potrzebujące prototypów lub modeli koncepcyjnych.

SLA – precyzyjne drukowanie 3D małych elementów

Wydruk 3D metodą SLA to pierwsza, innowacyjna metoda wytwarzania prototypów. Ta technologia – nazywana też stereolitografią – polega na fotoutwardzaniu kolejnych warstw ciekłej żywicy wiązką laserową. Do kogo adresowana jest oferta wydruku 3D w technologii SLA? Do osób lub podmiotów, które potrzebują prototypów precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji proporcji. To technologia, która umożliwia bardzo dobrą rozdzielczość druku i druk gładkiej powierzchni, wyrazistych krawędzi, bardzo wąskich elementów oraz detali.

Technologia SLS – druk 3D sproszkowanym poliamidem

Technologia druku 3D metodą SLS działa na podobnej zasadzie jak przytoczona powyżej technika SLA. Również tutaj nakładane są następne warstwy tworzywa – w tym przypadku jest to sproszkowany poliamid. Jakie są najistotniejsze plusy tej technologii wydruku 3D? Technologia SLS ma ogromne możliwości produkcyjne. Technologia scalania laserem proszku poliamidowego zapewnia odporność mechaniczną i chemiczną oraz dokładność konturów.

Nasze dane teleadresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]