Szukasz pełnej oferty tatuażu włosów? Świetnie trafiłeś! Wejdź na microclinic.pl/mikropigmentacja-skory-glowy/.

Utrata włosów aktywowane jest wieloma czynnikami i może dotyczyć różnych sfer ciała. Jednak kiedy łysienie dotyka skóry głowy, a więc miejsca które ciągle jest widoczne i które trudno schować przed wzrokiem osób trzecich, może to wywołać niską samoocenę i źle wpłynąć na postrzeganie swojego ciała.

Behawioralne oraz zdrowotne przyczyny wypadania włosów

Włosy tracimy systematycznie. Dziennie wypada ich na ogół około sto sztuk i jest to ilość, której zwykle nie zauważamy. Dużo faktorów może jednak znacznie przyspieszyć proces utraty włosów. Wypadanie włosów miewa przyczyny medyczne, jak m.in. łysienie plackowate bądź androgenowe, jednakże jednakowo powszechnym czynnikiem jego nasilenia są nasze własne nawyki. Łysienie bywa skutkiem niewłaściwego odżywiania się, nieprawidłowo bądź za często wykonanych zabiegów rozjaśniania albo farbowania włosów, jak również nieodpowiednia ich pielęgnacja. Niebagatelne oddziaływanie na nasze włosy ma też napięcie, jaki odczuwamy z różnorodnych przyczyn. Stres prowadzi do utraty włosów na tle nerwowym, a w licznych przypadkach doprowadza nawet do tego, iż osoba bezwiednie sama skubie włoski z głowy czy z twarzy i w rezultacie niszczy ich mieszki.

„Tatuaż” głowy ukrywa skutki utraty włosów

Przeszczep umożliwia odtworzenie włosów po kompletnym wyłysieniu, a także leczenie przerzedzonych włosów. Zabieg ten jednak łączy się ze sporymi kosztami i nie wszyscy mogą ponieść taki wydatek. Lecz istnieje alternatywne rozwiązanie – mikropigmentacja skóry głowy, która z biegiem lat zyskuje coraz większą popularność. Mikropigmentacja medyczna ukrywa braki we włosach poprzez umieszczenie w płytkich warstwach skóry barwnika, który imituje odrośnięte włosy. W ten sposób na całkiem wyłysiałej skórze głowy otrzymuje się efekt niezwykle krótkiej fryzury, z kolei w przypadku przerzedzonych włosów – efekt bujniejszej czupryny. Fakt, że skóra nie jest pokryta prawdziwymi włosami jest właściwie niewidoczny i da się to wyczuć zwykle jeśli bezpośrednio dotknie się skóry. Wypada zaznaczyć, iż mikropigmentacja skóry głowy nie jest zabiegiem leczniczym i nie spowoduje odrośnięcia włosów. Natomiast pigment wraz z łuszczeniem się skóry sukcesywnie traci intensywność i na ogół po roku niezbędne jest powtórzenie zabiegu.

Nasze dane teleadresowe:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]