W kuchniach, gabinetach lekarskich czy też salonach kosmetycznych i fabrykach przetwarzających artykuły spożywcze niezmiernie ważne jest utrzymanie maksymalnej higieny. To wymaga nie tylko przestrzegania rygorystycznych procedur oraz użycia preparatów odkażających, ale także odpowiedniego wyposażenia. Meble i narzędzia wykorzystywane w takich miejscach nie mogą absorbować zanieczyszczeń, a ich powierzchnia powinna umożliwiać natychmiastowe i gruntowne mycie oraz sterylizowanie. Wobec tego wszędzie tam, gdzie najważniejsza jest czystość, najlepiej sprawdzają się meble ze stali nierdzewnej.

Jakie meble ze stali nierdzewnej wykorzystuje się przemyśle spożywczym?

Meble ze stali nierdzewnej są niezmiernie często stosowane w fabrykach przetwórstwa spożywczego, profesjonalnych kuchniach oraz piekarnictwie. W zapleczach kuchennych restauracji czy bufetów wykorzystuje się m.in. blaty, stoły i regały do składowania produktów. Oprócz tego warto wspomnieć o okapach i zmywakach, a także różnego typu stojakach używanych do wyrastania wypieków. Efektywną eksploatację lokalu zagwarantują meble ze stali nierdzewnej na zamówienie – dzięki nim można zaaranżować funkcjonalną kuchnię także na stosunkowo małej powierzchni.

Meble ze stali nierdzewnej dla gabinetów medycznych

Projektując kształt mebli ze stali nierdzewnej, producent bierze również pod uwagę wymogi gabinetów kosmetycznych oraz medycznych. Tu istotne znaczenie mają regały i stoły pozwalające przechować w sterylnym otoczeniu przyrządy oraz preparaty wykorzystywane w czasie zabiegów. Meble ze stali nierdzewnej sprostają wszelkim wymaganiom stawianym w stosunku do wyposażenia wykorzystywanego w gabinetach lekarskich – umożliwiają utrzymanie jałowości otoczenia, są wytrzymałe i dobrze się prezentują.