Projekty budowlane Kraków. Dowiedz się, kto je wykonuje joannaklusak.com

Trudno wyobrazić sobie istotniejszą rzecz niż wzniesienie mieszkania. Warto jednak pamiętać, iż nie jest to łatwe wyzwanie, a szczególne trudności wiążą się z załatwieniem różnych oficjalnych formalności. W pierwszej kolejności powinniśmy postarać się o pozwolenie na budowę – zostanie ono zatwierdzone, jeżeli okażemy projekt budowlany. Dokument musi zostać stworzony przez architekta, zaś jego zawartość regulują odpowiednie przepisy. Co zatem musi zawierać? Zachęcamy do przeczytania naszego poradnika.

Zawartość projektów budowlanych

Najważniejszą częścią projektu budowlanego będzie plan zagospodarowania działki. Dokument powinien zostać opracowany na odpowiedniej mapie podpisanej przez geodetę oraz zawierać rozkład istniejących i planowanych budynków oraz sieci energetycznych i wodociągowych. W planie zagospodarowania muszą znaleźć się także informacje o miejscu przechowywania śmieci, rozmieszczeniu zieleni i płocie. Projekty budowlane muszą też zawierać projekty budowanych domów, a nierzadko również oświadczenia firm dystrybuujących wodę, gaz i prąd. W niektórych przypadkach konieczne okaże się również zawarcie wyników testów podłoża.

Projekty budowlane – do czego służą?

Jak wcześniej napisaliśmy, projekty budowlane są niezbędne do tego, by uzyskać pozwolenie na budowę. Pamiętajmy, że rozpoczęta budowa powinna przebiegać według planu ustalonego w owym projekcie, a wszelkie niedopatrzenia mogą stać się powodem jej nieodebrania.

Nasze dane teleadresowe:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]