Lokal na chrzciny - dowiedz się więcej o ofercie na palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/chrzciny/.

Dla młodych rodziców chrzest jest pierwszym wielkim familijnym wydarzeniem związanym z ich nowo narodzonym dzieckiem, stąd też starają się, żeby wszystko w ten dzień było perfekcyjne. Przygotowanie chrzcin bywa jednakże wyzwaniem, szczególnie jeśli na chrzcie ma pojawić się liczna grupa bliskich oraz znajomych. W tym artykule znajdziesz parę porad, które pomogą ci w tym zakresie.

Nie ma się co śpieszyć – urządzaj chrzest bez pośpiechu

Dawniej chrzciny odbywały się natychmiast po narodzinach dziecka, nierzadko nawet w dniu połogu, z przyczyny wysokiej śmiertelności niemowląt. Z czasem chrzciny przeistoczyły się w znaczące wydarzenie nie tylko dla najbliższych malucha, stąd też są planowane przeważnie 6-8 miesięcy po jego urodzinach. Umożliwia to spokojne przemyślenie istotnych kwestii tej okoliczności, jak wybór matki i ojca chrzestnych, a także świątyni, w której zostanie udzielony sakrament. Wybierając w parafii dzień sakramentu radzimy uwzględnić to, ile czasu będzie potrzebne na zaproszenie gości, jak również organizację dla nich poczęstunku i noclegu, o ile będą podróżować do nas z dalekich miast. W przesłanych zaproszeniach należy zawrzeć prośbę o potwierdzenie przez gości swojego przyjazdu, co jest potrzebne do ustalenia ile osób finalnie będziemy gościć. Nie krępujmy się również powiadomić, jakiego upominku pragnęlibyśmy dla dziecka. Rodzina na ogół kupuje zabawki, aczkolwiek rodzicom przydadzą się znacznie bardziej praktyczne podarki, jak chociażby fotelik samochodowy, zestaw ubrań lub kołderka dla dziecka.

Jak znaleźć lokal na chrzest?

Zaledwie kilkanaście lat temu chrzciny planowano przeważnie w mieszkaniu rodziny malucha, z tej przyczyny nie każdy obecny podczas mszy w świątyni mógł być gościem uroczystego poczęstunku. Współcześnie obiad dla dużej grupy krewnych oraz dalekich i bliskich znajomych nowych rodziców jest już normą. Przeglądając propozycje sal, gdzie można zorganizować chrzciny, szukaj tych, które nie tylko zapewnią bajecznie przystrojone pomieszczenia, ale też współdziałają z dostawcą cateringu, który przygotuje jadłospis współgrający z charakterem wydarzenia i który zagwarantuje rzetelną obsługę zaproszonych. Jeżeli ceremonia ma mieć miejsce w okresie letnim, warto wybrać lokal na chrzciny z dostępem do ogrodu, w którym najmłodsi goście imprezy zamiast zanudzać się przy stole mogą wybiegać się na świeżym powietrzu, a fotograf albo rodzina zrobi śliczne zdjęcia. kluczowy jest także taki dobór sali na chrzest, aby przejazd z kościoła do miejsca obiadu był wygodny, podobnie jak późniejszy powrót biesiadników do wynajętego hotelu czy domu.

Nasze dane teleadresowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]