Nie każdy śmieć może trafić do normalnego pojemnika na odpady komunalne. Powody tych regulacji bywają rozmaite – czasem odpady są zwyczajnie za duże, czasem nie jest to zgodne z obowiązującymi w naszym kraju aktami prawnymi. Jak poradzić sobie z tymi kłopotliwymi odpadami? Należy przewieźć je do gminnego PSZOK-u, czyli punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. W każdej gminie musi działać co najmniej jeden PSZOK, aczkolwiek w największych miastach możemy czasem wybrać spośród wielu punktów. To jednak rozwiązanie wygodne jest wyłącznie dla tych, którzy dysponują swoim autem oraz znaczną ilością wolnego czasu. Pozostali odpowiedzialnie uczynią, wybierając wypożyczenie kontenera na śmieci.

Sprzątanie strychów oraz remonty – dlaczego warto zamówić kontener na odpady?

Podczas przeróżnego typu robót wytwarzane są nietypowe odpady. Przeważnie są to renowacje mieszkań oraz przebudowa domu – chodzi z reguły o znaczne ilości gruzu, a także opakowań po artykułach budowlanych. Wynajęcie kontenera okaże się także idealnym wyjściem, jeśli planujemy opróżnianie strychu – wtedy pomieścimy w nim wszystkie nieużywane od wielu lat zbutwiałe meble, niedziałające urządzenia i sprzęty. Sprzątanie strychów czy prace remontowe staną się znacznie mniej uciążliwe, jeśli z okna domu do kontenera poprowadzimy specjalny rękaw, który pozwoli bezpiecznie przetransportować odpady bez konieczności częstego schodzenia i wschodzenia po schodach.

Jak wygląda usługa sprzątania strychów oraz wywozu odpadów?

Wywóz rozmaitych śmieci, ale również sprzątanie strychów i piwnic, to usługi świadczone m.in. przez przedsiębiorstwo DPR. W ich ramach dostarcza się do klienta kontener o wybranej kubaturze, który ten w okresie wskazanym w umowie wypełnia odpadami budowlanymi czy też zniszczonymi meblami. Kontener jest w następnej kolejności odbierany z miejsca prac, a zebrane odpady przekazywane są do punktu, w którym będą legalnie przetworzone zgodnie z obowiązującym prawem.