Najpopularniejsze awarie lodówek to przede wszystkim za niskie temperatury, dokuczliwy hałas oraz brak szczelności. Co istotne, tego rodzaju usterki czasem biorą się po prostu z nieprawidłowego położenia – wówczas musimy jedynie przenieść lodówkę. Kiedy jednak źródło usterki jest efektem zużycia podzespołów, niezbędna będzie wizyta w warsztacie. Ile za to zapłacimy? W jakich przypadkach naprawa lodówek jest trafionym pomysłem, a kiedy lepiej kupić inny produkt?

Naprawa lodówek – kiedy zamówić?

Najbardziej podatnymi na uszkodzenia podzespołami lodówek są motor oraz sprężarka. Często ich przyczyną jest nieodpowiednie obchodzenie się ze sprzętem. Do środka nie należy wszak wkładać produktów ciepłych, a korzystając z niej musimy pamiętać o tym, żeby domknąć drzwiczki. Jeśli idzie o urządzenia dla sklepów, dobrze zastosować siłowniki. Za mała moc silnika wpływa także na pracę zamrażalki. Pamiętajmy, że w przypadku zauważenia usterki nie należy serwisować lodówki samemu. O wiele lepiej postąpimy powierzając to serwisantów, otrzymując jednocześnie gwarancję na zamówione usługi.

Naprawa lodówek – ceny

Wydatki na naprawy lodówek, jak nietrudno się domyślić, zależne są od rodzaju awarii. Inną stawkę zapłacimy za wymianę gazu, inną za naprawę termostatu, a jeszcze inną za serwis sprężarki. Druga sprawa to naprawa lodówek sklepowych – z uwagi na fakt, że jest to sprzęt przemysłowy, ceny naprawy mogą okazać się większe. Zazwyczaj jednak cena naprawy najczęstszych usterek jest zdecydowanie niższa niż nabycie nowej lodówki.