Więcej szczegółów o tym, jak rozpoznać dobrą firmę SEO.

Gdy posiadasz swoje przedsiębiorstwo i zakładasz dla niego stronę www, z pewnością z czasem rozmyślasz o tym, co zrobić, by była ona widoczna pierwszej stronie rezultatów wyszukiwania. Jasne jest przecież, że dziś widoczność w internecie jest jednym z podłoży sukcesu, gdyż to właśnie stąd wielu klientów po raz pierwszy dowie się o twojej ofercie. Jak wobec tego wybrać dobrą agencję SEO? Zalecamy skorzystać z wskazówek ekspertów.

Google podpowiada, jak znaleźć solidną firmę SEO

Nie można zaprzeczyć, iż cała branża SEO, czyli działań, których celem jest optymalizacja stron www pod kątem wyszukiwarek, powstała i nieprzerwanie rozwija się zasadniczo wyłącznie za sprawą Google. Pomimo istnienia licznych opcji, jak m.in. Bing, Yahoo czy też Yandex, w dalszym ciągu liczą się pozycje zajmowane w wyszukiwarce potentata z Mountain View. Każdy więc, kto pragnie być widocznym w sieci, powinien powalczyć o swoją pozycję na pierwszej stronie w Google. W przypadku sektorów, w których występuje silna konkurencja, zwykle jest to nierealne bez konsultacji ze specami z firmy SEO. Google postanowiło pomóc tym, dla których idea SEO jest czymś zupełnie nowym, i opublikowało krótki film o tym, jak rozpoznać rzetelną agencję SEO.

Czym zdaniem Google charakteryzuje się dobra agencja SEO?

Pracownik Google z ponad 10-letnim stażem w prosty sposób wyjaśnia, jak poznać rzetelną agencję SEO, wymieniając wśród kluczowych cech między innymi:

  • rozpoczęcie optymalizacji i pozycjonowania od wnikliwego audytu strony,
  • zdolność szacowania budżetu oraz czasu niezbędnego do wykonania planowanych działań,
  • zapewnienie stronie opieki technicznej oraz praca nad ulepszeniem jej użyteczności,
  • transparentność odnośnie planowanych działań, przykładowo poprzez stały dostęp do statystyk strony i cykliczne raporty,
  • zagwarantowanie witrynie wsparcia technicznego i praca nad ulepszeniem jej użyteczności,
  • dbałość o całościową widoczność strony internetowej, a nie tylko zdobywanie pozycji w wyszukiwarce na konkretne frazy.

Przedstawicielka Google wskazuje też, że rzetelna agencja SEO w żadnym wypadku nie obieca fenomenalnych rezultatów z dnia na dzień, bowiem optymalizacja strony www jest procedurą długotrwałym, często dającą odczuwalne rezultaty na ogół po kilku miesiącach pracy.