Na wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/ dowiesz się, kto ma w swojej ofercie czyszczenie WordPress

WordPress stał się w ciągu ostatnich kilkunastu lat tak wziętym CMS-em, że ilość stron oraz sklepów działających z jego użyciem liczy się obecnie w setkach milionów. Powszechność korzystania z tego systemu zarządzania treścią sprawia, że strony wykonane na WordPressie bywają częstym celem ataków hakerskich. W sytuacji zainfekowania strony złośliwym oprogramowaniem, nieodzowne jest czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Po czym zidentyfikować zawirusowaną stronę na WordPress?

Ze strony internetowej rozsyłane są wiadomości-śmieci? Logowanie jest niemożliwe? Teksty na stronie zostały zmienione bez Twojej wiedzy? A może na stronie widnieją przekierowania do nieznanych Ci portali? To zaledwie parę z częstych symptomów alarmujących o zainfekowaniu strony. W takiej sytuacji wymagane jest ekspresowa reakcja, żeby znaleźć powód infekcji, a następnie przywrócić stronę do należytego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania bądź po atakach cyberprzestępców należy zlecić specjalistom od tego rodzaju działań, gdyż naprawa zainfekowanego WordPressa często przekracza kwalifikacje ludzi, którzy na co dzień zajmują się wyłącznie projektowaniem sklepów i stron internetowych na tym systemie zarządzania treścią.

Jak przebiega usuwanie infekcji ze strony www?

Specjaliści podejmujący się czyszczenia infekcji ze stron zaprojektowanych w WordPressie w ramach swoich działań naprawczych prowadzą szczegółowe sprawdzenie plików oraz baz danych strony. Weryfikują kod wykorzystanych na stronie wtyczek i motywów, jak również pliki htaccess i wp-config. W procesie naprawy zawirusowanego WordPressa dodawane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, które zminimalizują ryzyko ponownej infekcji. Jeżeli trwająca dłuższy okres czasu infekcja mogła spowodować dodanie strony do listy zagrożeń (przykładowo w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu malware z CMS-a specjaliści mogą podjąć również konieczne kroki w celu skreślenia jej z tego typu “czarnych list”. Regularne uaktualnianie systemu zarządzania treścią oraz stosowanych na stronie wtyczek jest niesłychanie istotne, ponieważ odwrócenie wszystkich skutków ataku hakerskiego nie jest gwarancją, iż analogiczna sytuacja nie powtórzy się za kilka miesięcy.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]