Sprzątanie piwnicy albo strychu, odnowienie mieszkania, budowa czy też przebudowa domu, prace w ogrodzie – co łączy te, na pierwszą myśl zupełnie niezwiązane ze sobą czynności? W trakcie ich trwania wytwarzane są znaczne ilości odpadów, które nie powinny znaleźć się wśród odpadów komunalnych. Stare sprzęty domowe i meble, gruz budowlany oraz odpady zielone i ziemia należy odwieźć do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Jak jednak postąpić, jeżeli nie mamy możliwości przetransportować ich na własną rękę? W takich sytuacjach najlepiej uczynimy zamawiając kontenerowy wywóz odpadów.

Kontenerowy wywóz śmieci – jak to działa?

Wywóz odpadów w specjalnych kontenerach to usługa pozwalająca uniknąć wywożenia odpadów do PSZOK-u. Zajmująca się nim firma usługowa użycza klientowi kontener o pojemności dopasowanej do zaawansowania prac i ilości wytworzonych odpadów. Klient może przez czas wskazany w umowie zapełnić go śmieciami bez obaw o to, że poniesie konsekwencje przewidziane za ich nieprawidłowe składowanie. W określonym w umowie dniu firma odbiera od niego załadowany kontener na śmieci. To na niej leży w tym momencie obowiązek zadbania o utylizację śmieci zgodnie z prawem, co czyni to rozwiązanie wygodnym i bezproblemowym.

Komu rekomendujemy wywóz odpadów?

Na kontenerowy wywóz śmieci decydują się różni klienci. Z ewidentnych przyczyn usługi tego rodzaju największym popytem cieszą się pośród klientów indywidualnych, którzy w wielu przypadkach nie są w stanie zorganizować przewozu śmieci do PSZOK-u. Z uwagi na wygodę, wywóz odpadów jest również często wybierany przez inne firmy. Wykorzystują je między innymi przedsiębiorstwa remontowe, ogrodnicze czy budowlane. Zimą to również najlepszy sposób na magazynowanie i wywiezienie śniegu usuniętego z dróg wewnętrznych, parkingów, trawników czy boisk.