Tutaj sprawdzisz, komu zlecić wywóz starych mebli Kraków

Większość z nas z pewnością dobrze zna problem, jakie tworzą rzeczy, których wiele lat już nie używamy, a których nie potrafimy się pozbyć z rozmaitych przyczyn. Z reguły przestawiamy je na poddasze, do piwnicy bądź do komórki lokatorskiej, żeby nie zajmowały miejsca w domu. Kłopot jednak w tym, że po wielu miesiącach i w tych schowkach stają się na tyle zagracone, iż codzienne ich użytkowanie bywa męczarnią. Dopiero to nakłania większość z nas do wykonania gruntownych porządków, stanowiących sposobność do tego, żeby uwolnić się od nagromadzonych przedmiotów. Takie duże sprzątanie często urządzamy też, kiedy kupujemy zaniedbany dom albo dziedziczymy po kimś mieszkanie. Wypada zatem wiedzieć, co zrobić ze uzbieranymi przedmiotami i jak w mgnieniu oka wywieźć stare meble z mieszkania, strychu i piwnicy.

Zamów wywóz mebli i nie wyrzucaj ich do pojemników komunalnych

Śmieci takie jak popsute meble, elementy ram okien, sprzęt RTV i AGD czy zdemontowane panele podłogowe lub ścienne nie mogą zostać wyrzucone do kontenera przeznaczonego na śmieci zmieszane. Jeśli chcemy się od nich uwolnić, możemy skorzystać z kilku rozwiązań. Pierwsze to przewiezienie ich na własną rękę do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednakże dysponowania odpowiednio dużym samochodem. Następne to skorzystanie z okresowej zbiórki takich odpadów. Te odbywają się na ogół raz na miesiąc – do czasu najbliższej zbiórki jesteśmy zatem zmuszeni znaleźć miejsce na przechowanie odpadów sporych rozmiarów. Najwygodniejsze jest ostatnie rozwiązanie – zamówienie kontenera na śmieci, który po zapełnieniu odwiezie dostarczająca go firma. Zadba ona też o zgodną z prawem utylizację jego zawartości. Przedsiębiorstwa wynajmujące kontenery częstokroć oferują także profesjonalne wsparcie przy opróżnianiu piwnicy, poddasza lub całego magazynu.

Utylizacja starych mebli – ponowne zastosowanie surowca

Jeśli stare meble będą przekazane do PSZOK-u bądź podmiotu trudniącego się profesjonalnie utylizacją, nie będą spopielone ani porzucone na wysypisku. Po rozebraniu ich na części podstawowe, a następnie podzieleniu komponentów wedle surowca, z jakiego zostały wykonane, mogą zostać po raz kolejny przetworzone, dzięki czemu posłużą do wyprodukowania nowych sprzętów. Utylizacja starych mebli, a przede wszystkim drewna, z którego w największej części są one wytworzone, opiera się zwykle na ich przekształceniu w płyty wiórowe, które następnie służą do produkcji kolejnych garderób, łóżek albo półek.

Nasze dane teleadresowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]