Dalsze informacje o cateringu świątecznym w Krakowie.

Ostatni miesiąc roku to czas, który spędzamy przede wszystkim wraz z rodziną, ale imprezy świąteczne urządzane są również w firmach. Nieraz personel firmy przygotowuje je swoimi siłami, własnoręcznie gotując bożonarodzeniowe potrawy, lecz w sporych zakładach pracy ten model działania nie zawsze sprawdza. Aby więc ułatwić sobie zadanie przygotowania firmowych obiadów wigilijnych, zarówno na dziesiątki osób, jak i tych w wąskim gronie, rekomendujemy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Catering świąteczny – polskie dania i smakowite specjały

Naturalnie na bożonarodzeniowym stole powinno znaleźć się jak najwięcej typowych świątecznych smakołyków. To przede wszystkim ryby, np. chrupiący filet z karpia albo pstrąga, jak również zupy – obowiązkowo barszcz czerwony i żurek, ewentualnie również zupa rybna. Nie powinno zabraknąć też uszek z grzybami i kapustą, które na ogół podawane są wraz z wspomnianym powyżej barszczem czerwonym. Firmowa impreza wigilijna nie byłaby kompletna bez zimnych zakąsek, np. bez sałatki śledziowej bądź śledzia w śmietanie. Trzeba też zadbać o słodki frykas na koniec spotkania. Na stół świąteczny polecamy lekki sernik, kutię z rodzynkami lub makowiec.

Catering świąteczny – nie zwlekaj z tym na ostatnią chwilę!

Za planowanie Wigilii w firmie warto zabrać się z odpowiednim wyprzedzeniem. Należy wyznaczyć termin wydarzenia oraz zestawić go z planem urlopów zatrudnionych. Umożliwia to dokładne obliczenie potencjalnej liczby gości uroczystości, a w rezultacie pomoże zamówić stosowną ilość porcji. Zalecamy skonsultować z załogą menu i wspólnie zamówić te propozycje z oferty firmy cateringowej, które wszystkim pasują. Ważne jest również to, żeby mieć wiedzę czy któryś z pracowników ma alergię, przykładowo na orzechy, które używane są w deserach, czy też są w ekipie firmy osoby, które nie jadają produktów pochodzenia zwierzęcego. Dla takich osób trzeba zamówić potrawy pasujące do ich preferencji dietetycznych. Firmy cateringowe oferujące potrawy świąteczne przyjmują zlecenia przez większą cześć grudnia, jednak nie powinno się zabierać się do w ostatniej chwili.

Nasze dane teleadresowe:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]