Implanty stomatologiczne to doskonała metoda na zastąpienie straconego korzenia. To świetne rozwiązanie dla pacjentów, którzy utracili jeden lub kilka zębów i nie potrzeba im pełnej protezy. Aczkolwiek implanty zębowe równie dobrze sprawdzają się także w przypadku dużych ubytków, a nawet pełnego bezzębia. Są one o wiele wygodniejsze od protez, a jeśli odpowiednio się o nie zatroszczymy, bez żadnych problemów możemy cieszyć się nimi do końca życia. Tak wysoka trwałość implantów zębowych to w ogromnej mierze zasługa surowców, które wykorzystuje się do ich produkcji. Z czego wykonuje się współczesne implanty zębów?

Implanty zębowe – wytwarzane z tytanu

Na wstępie warto wspomnieć, iż implant zęba to jedynie ta część, która jest wszczepiona w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Widoczny element to korona. Same implanty produkowane są wyłącznie z tytanu – materiału, cechującego się wysoką trwałością. Jego największym atutem jest też fakt, iż nie rdzewieje ani reaguje z żadną substancją – jego stosowanie jest więc całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Przy prawidłowo przeprowadzonym zabiegu i przestrzeganiu higieny, przetrwa kilkanaście lat.

Z czego wytwarza się korony implantów zębowych?

Zróżnicowanie tworzyw, z których wytwarzane są korony jest szersze. Najlepszym rozwiązaniem są implanty zębowe z porcelanową koroną, która do złudzenia przypomina prawdziwy ząb, a prócz tego nie wywołuje uczulenia. Implantologia oferuje także stosunkowo niedrogie metalowe korony z porcelanową powłoką podnoszącą ich walory wizualne i dodatkowo zapobiegającą uczuleniom. Ostateczna budżetowa opcja, z propozycją której może wystąpić implantolog, to korony metalowe. Z powodu niezbyt atrakcyjnego wyglądu, są one zakładane głównie w miejsce tylnych zębów.