Wiosenne miesiące to okres m.in. strychów, garaży i pomieszczeń gospodarczych. Chcesz zadbać o porządek w swoim otoczeniu? Zobacz, czemu warto zlecić kompleksowe sprzątanie mieszkań i piwnic.

Sprzątanie piwnicy oraz mieszkania – co wyrzucamy?

Uprzątnięcie zagraconej piwnicy to duże wyzwanie – trzeba wynieść nie tylko z zajmujące pomieszczenie zepsute przetwory, sprzęty czy niedziałającą elektronikę, ale także zadbać o wywiezienie śmieci do miejsca utylizacji. Wyrzucenie niektórych odpadów do zwykłego kosza niebezpieczne dla otoczenia i podlega karze. Mieszkańcy dużych miast jak np. Kraków nie muszą sami porządkować domowych piwnic i strychów – działają tam firmy, które oferują profesjonalne sprzątanie mieszkań i piwnic. Usługa jest przeznaczona dla osób, które nie mają ochoty albo czasu na pakowanie i segregowanie odpadów – wolą, żeby zajęli się tym fachmani. Podmioty oferujące sprzątanie mieszkań uporają się z rozmaitymi typami odpadów – meblami, elektrośmieciami (RTV i AGD oraz sprzęt komputerowy), odpadami wielkogabarytowymi, niebezpiecznymi, dywanami, jak również odpadami budowlanymi i gruzem.

Jak przebiega sprzątanie piwnic i mieszkań?

Pracownicy podmiotów oferujących sprzątanie piwnic i mieszkań przyjeżdżają do klientów i na miejscu rozprawiają się z bałaganem. Przedsiębiorstwa tego typu świadczą wszechstronne usługi porządkowe – udostępniają pojemne kontenery i worki na odpady, pomagają załadować do nich śmieci, wynieść je z pomieszczenia, a następnie przewieźć do zutylizowania. Firmy te dysponują flotą pojazdów przystosowanych do wywozu rozmaitego rodzaju odpadów i są w stanie błyskawicznie uporać się z zagraconymi pomieszczeniami. Cena za usługę zależy w większości wypadków od zakresu zrealizowanych prac.