Kwas askorbinowy to niesamowicie cenny pierwiastek, który zwalcza choroby i wspiera układ immunologiczny. Polecany jest szczególnie w sezonie jesienno-zimowym. Od niedawna posiada jednak zupełnie inne zastosowanie – przy bardzo poważnych schorzeniach. Przyjrzyjmy się zatem jak działają dożylne wlewy witaminy C i kiedy się je stosuje.

Dożylne wlewy witaminy C – bardzo silne stężenie

Witamina C jest mikroelementem niezbędnym do życia człowieka. Sami nie jesteśmy w stanie jej wytworzyć, dlatego musimy uzupełniać jej dawki z zewnątrz (np. z jedzenia). Współczesna medycyna od dłuższego czasu sprawdza wpływ kwasu askorbinowego na usuwanie poważniejszych chorób – chorób pokleszczowych, cukrzycy, jak również mnóstwa innych. Nauka weryfikuje przede wszystkim wpływ witaminy C na unicestwienie komórek nowotworowych – niektóre testy starają się wykazać, że wprowadzenie alternatywnego leczenia może przynieść dużo lepsze wyniki leczenia. Dożylne wlewy witaminy C polegają na podaniu sporych dawek tego związku do ustroju. Terapia od 10000 mg może pomóc pokonać szereg poważnych chorób.

Dożylne wlewy witaminy C – czas trwania leczenia

Metoda podawania witaminy C, czyli podanie dożylne, usuwa możliwość powstania efektów ubocznych, które mogłyby wystąpić w przypadku standardowych terapii (np. tabletek). Dzięki temu choroby serca mogą przejść fazę remisji, a układ odpornościowy zostanie wzmocniony, a więc rezultaty mogą być znakomite. Żeby osiągnąć trwałe skutki, leczenie musi działać około miesiąca, a dawki muszą być systematycznie kontrolowane przez specjalistę, który decyduje o przebiegu terapii.