Mimo coraz powszechniejszejznajomości języków obcych, popularność usług świadczonych przez biuro tłumaczeń nie maleje. Poznań, Wrocław czy inne duże miasta to nie jedyne miejsca, gdzie działają, bo popyt na tłumaczenia na wysokim poziomie utrzymuje się także w mniejszych miejscowościach. Jest ku temu wiele powodów. Po pierwsze – wiele czynności wymaga znajomości jakiegoś języka na wysokim poziomie, dostępnych dla tych, którzy ukończyli studia lingwistyczne. Po drugie zaś – poza językiem angielskim, biura oferują także tłumaczenia z innych, rzadziej spotykanych języków.

Czym zajmuje się biuro tłumaczeń?

Ofertę biura tłumaczeń podzielić można na 2 grupy – tłumaczenia pisemne oraz ustne. Tłumaczenia pisemne dzielą się na specjalistyczne, zwykłe oraz przysięgłe. Tłumaczenia specjalistyczne wykonywane muszą być przez specjalistę znającego realia danej branży – dotyczą zwykle analiz naukowych czy dokumentacji technicznych. Tłumaczenia przysięgłe wymagane są zaś przez urzędy oraz sądy i muszą być wykonywane przez tłumacza posiadającego odpowiednie uprawnienia. Jeśli idzie o tłumaczenia ustne, warto wspomnieć o tłumaczeniach symultanicznychktóre wykonywane są na żywo podczas wykładów czy konferencji.

Tłumaczenia – popularne języki

Choć zakres usług oferowanych przez biura tłumaczeń jest naprawdę szeroki, największą popularnością cieszą trzy języki. Chodzi głownie o tłumaczenia pisemne na język angielski itylko nieco mniej popularne tłumaczenia pisemne na język niemiecki. Warto napomknąć też o sporym popycie na tłumaczenia pisemne na rosyjski. Kwestia najpopularniejszych języków wygląda identycznie, jeśli chodzi o tłumaczenia ustne.