Biuro rachunkowe Katowice. Kompleksowa pomoc profesjonalistów

Dopilnowanie księgowości w małych firmach jest często źródłem niemałych problemów. Mikrofirmy rzadko mogą pozwolić sobie na to, aby zatrudnić specjalistę na stałe, a ich szefowie często nie są gotowi właściwie pokierować finansami. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji będzie prostsze niż myśli część z nas – wystarczy tylko zdecydować się na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Co jednak dzięki temu uzyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, iż poziom usług będzie satysfakcjonujący?

Co zyskasz dzięki współpracy z biurem rachunkowym?

Na współpracę z biurem rachunkowym warto postawić zwłaszcza ze względu na bezpieczeństwo finansów. Jeżeli zostawimy budżet firmy ekspertom, otrzymamy gwarancję, że następstwem możliwych kontroli przeprowadzanych przez fiskusa nie będzie wystawienie grzywny. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to również oszczędność czasu oraz funduszy – nie trzeba zajmować się finansami samemu, ani najmować do pracy księgowego na pełen etat. Warto też nadmienić o wygodzie, jaką niesie ze sobą taka współpraca. W dzisiejszych czasach nie trzeba już codziennie jeździć osobiście do biura rachunkowego, dlatego że wiele kwestii można koordynować z opiekunem naszej firmy za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Biuro rachunkowe – jakie okaże się najlepsze?

Szukając biura rachunkowego nie można kierować się tylko cenami porad – podejrzanie niskie koszty obsługi nierzadko oznaczają jej niedostateczną jakość. Przy wyborze biura rachunkowego największą wagę przyłóżmy do dowiedzenia się, czy jego specjaliści posiadają stosowne uprawnienia, np. certyfikat księgowego wydawany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej lub certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze także, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru księgowości, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, m.in. przygotowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie składek ZUS.

Nasze dane teleadresowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]