Skieruj się tu jeżeli chcesz zamówić badania wysokościowe Bielsko Biała

Pracą na wysokościach nazywamy pracę wykonywaną na wysokości powyżej 3 metrów nad podłogą czy ziemią. Dotyczy to zatem prac głównie budowlanych, ale też pracowników prac remontowo–budowlanych, elektryków i przedstawicieli wielu innych zawodów. Na czym polegają takie badania?

Co sprawdzają badania wysokościowe?

Praca na wysokości, mimo że według przepisów BHP musi być wykonywana z zastosowaniem właściwych akcesoriów, jest szczególnie niebezpieczna, dlatego badania wysokościowe mają na celu niedopuszczenie do jej wykonywania osób, dla których może wiązać się z zagrożeniem. Pracy tego rodzaju nie powinny wykonywać osoby mające zawroty głowy, narzekające na kłopoty z równowagą czy mające kłopoty ze wzrokiem. W sferę badań wysokościowych wchodzi więc kompletna diagnostyka z zakresu okulistyki, laryngologii (co ma związek z błędnikiem i równowagą) i neurologii. Badania wykonuje się poddając badanego nieskomplikowanym testom przy wykorzystaniu odpowiednich urządzeń. Podczas badań można również wykryć problemy do tej pory niezdiagnozowane, będące zaś poważnym przeciwwskazaniem do robót na wysokościach, ich wykonanie jest więc szczególnie istotne. Nie trzeba obawiać się, iż konieczne będzie poświęcenie na te badania wiele czasu, bo jest możliwość przeprowadzenia wszystkich testów nawet w jeden dzień.

Badania wysokościowe – jak często je przeprowadzać?

Badania wysokościowe należy wykonać przed rozpoczęciem wykonywania pracy na wysokości, ale nie oznacza to, że wystarczy wykonać je tylko raz. Pamiętając, że podczas wykonywania pracy mogą pojawić się kłopoty zdrowotne, a także, że taki jest obowiązek nakazany przez prawo, badaniom tego typu trzeba poddawać się co dwa-trzy lata. Pracownicy, którzy przekroczyły pięćdziesiąt lat, są zobowiązani natomiast przeprowadzać je co 12 miesięcy.

Nasze dane teleadresowe:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-300 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]