Wizyta w muzeum może stać się ciekawszym doświadczeniem, jeśli skorzystamy z audio zwiedzania. Warto więc dowiedzieć się, czym są audiowycieczki, i sprawdzić, co zapewni zwiedzającym skorzystanie z audioprzewodnika.

Audio guide – czy warto odwiedzić z nim muzeum?

Audioprzewodnik dla muzeów to proste w użyciu przenośne urządzenie do zwiedzania, dzięki któremu osoba odwiedzająca wystawę uzyskuje w czasie rzeczywistym mnóstwo ciekawych informacji dotyczących interesujących go zbiorów. Dzięki nowoczesnej technologii, zwiedzający mogą w sposób interaktywny przeżywać wizytę w muzeum. Wszystkie urządzenia do audiowycieczek łączy nieskomplikowany sposób obsługi i wysoka funkcjonalność. Bez wątpienia dla większości osób odwiedzających muzea oglądanie wystawy we własnym tempie przy jednoczesnym słuchaniu narracji o udostępnionych zbiorach, będzie ciekawsze niż tradycyjne zwiedzanie z przewodnikiem. Audio przewodniki, by zwiększyć wrażenia towarzyszące zwiedzaniu, muszą być dopasowane do potrzeb danego muzeum, a także samego odbiorcy. Zatem bez względu na to, czy do muzeum trafia duża grupa nastolatków, wycieczka seniorów bądź rodzina z dziećmi – właściwe dobranie treści audioguide’a do wieku i profilu zwiedzających, uczyni każdą ich wizytę w muzeum niezapomnianym przeżyciem.

Urządzenia dla audio przewodników – jakie wybrać?

Na rynku dostępne są najróżniejsze audio przewodniki turystyczne, dlatego dobór najlepszego urządzenia do zwiedzania może być dla niektórych dyrektorów muzeów problematyczny. Niewątpliwie powinno się zwrócić uwagę na to, czy firma, która oferuje urządzenia do audio wycieczek, ma możliwość ułożenia ciekawego scenariusza edukacyjnego. Istotna jest również dostępność treści w innych językach. Na przykład, rodzimej produkcji audioprzewodnik MOVI zapewnia odwiedzającym muzeów możliwość odtworzenia nagrań w kilku językach.