Zainteresowany mass collect? Skieruj się w to miejsce.

Mass collect jest usługą, której głównym aspektem jest identyfikacja masowych płatności od klientów. Przybliżamy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i jak ułatwia życie dużym oraz małym firmom.

Mass collect – jak to działa?

Działanie usługi mass collect jest zasadniczo stosunkowo proste. Polega na przypisaniu wszystkim kontrahentom unikalnego numeru rachunku, który staje się tym samym ich symbolem identyfikacyjnym. Takie działanie jest użyteczne wszędzie tam, gdzie w regularnych cyklach obsługiwana jest znaczna ilość kontrahentów, czyli przykładowo w firmach telekomunikacyjnych, w szkołach prywatnych czy wszelkich działalnościach, gdzie używane jest płatności abonenckie (m.in. w sieciach siłowni). Należności przesyłane w usłudze mass collect trafiają na jeden firmowy rachunek bankowy, niemniej jednak wcześniejsze przydzielenie klientom unikatowych numerów rachunków pozwala na ich efektywniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaką metodę wybrali oni do realizacji wpłaty (przelew za pośrednictwem poczty, standardowy przelew bądź przelew z karty). Korzystanie z mass collect przekłada się również na mniej czasochłonne księgowanie należności niż podczas księgowania manualnego, a równocześnie na wyeliminowanie prawdopodobnych pomyłek, które mogą przydarzyć się w trakcie tego procesu.

Bieżące śledzenie wpływających opłat – o plusach usługi mass collect

Chociaż mass collect nie jest obecnie oferowane we wszystkich bankach (posiadają ją między innymi kilka banków spółdzielczych i mBank) wypada rozważyć jego zastosowanie w przedsiębiorstwie, również takim, które każdego miesiąca rozlicza poniżej stu dokumentów księgowych. Wdrożenie mass collect łączy się wszak z pewnymi korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników działu księgowości, opcja połączenia z platformą finansowo–księgową (a co za tym idzie łatwiejsze śledzenie przychodzących opłat) czy integracja z narzędziami Finance Automation. Taką autorską aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko powiązanie z systemem mass collect banku, ale posiada też funkcję wysyłania notyfikacji o nadchodzących terminach płatności oraz windykacji, co w ciągu kilku miesięcy efektywnie podnosi terminowość u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]