Sprzedaż na skalę międzynarodową istnieje od od dziesiątek wieków. Zaledwie sto lat temu nabycie artykułów w dowolnym zakątku świata mógł odbywać się bez komplikacji, gdyż większość umów kupna można było zrealizować opłacając dystrybutora nie tylko regionalną walutą, ale i złotym lub srebrnym kruszcem. Z upływem lat waluty przestały być oparte o parytet złota i na kalkulowanie stosunku wartości między nimi wpływ mają współcześnie głównie złożone zależności polityczne i gospodarcze. Monitorowanie bieżących kursów walut stało się więc konieczne nie tylko w sferze handlu.

Śledź aktualne ceny walut – wymień walutę po korzystnym kursie

Podobnie jak w życiu prywatnym, tak i w biznesie, kiedy zamierzamy coś nabyć usiłujemy urzeczywistnić to postanowienie po korzystnej cenie. Kiedy poszukujemy rzeczy niezbędnych od zaraz, najczęściej nie zastanawiamy się nad ceną, natomiast jeśli planujemy to wcześniej, np. kupno prezentu, umożliwiamy sobie domknięcie transakcji w innej walucie w momencie, w którym jej wartość w odniesieniu do polskich złotych jest najkorzystniejsza. Podobnie, gdy dysponujemy kontem w obcej walucie np. w euro, dolarach lub funtach szterlingach, którego używamy podczas zakupów w międzynarodowych sklepach, warto monitorować aktualne ceny walut w kantorach, by doładować konto w najlepszym dla naszych finansów momencie. Znajomość aktualnych kursów walut, sprawdzanie historycznych przeliczników i tendencji, pomaga też na większą kontrolę własnych środków finansowych w obcej walucie, a wręcz na wygenerowanie po jakimś czasie mniejszego lub większego zysku.

Gdzie znaleźć informacje o aktualnych cenach walut?

Dziś świetnym źródłem wiedzy jest oczywiście internet. Bieżące kursy walut wyszukamy na licznych portalach biznesowych i finansowych. Jednakże jeżeli zależy ci na informacjach uaktualnianych w kilkusekundowych odstępach, powinno się korzystać z wykresów dostępnych na stronach kantorów internetowych. Jest tam dodatkowo opcja analizy kursów historycznych, sięgających niekiedy do kilkunastu lat wstecz, i porównania kursów dowolnych dwóch (albo i więcej!) walut w wybranym okresie. Po zalogowaniu się w kantorze online, klient ma możliwość wydania polecenia transakcji wymiany walut przez 24h na dobę.

Nasze dane teleadresowe:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]