Srebro bulionowe znajdziesz na https://tinyurl.com/yes2vb42.

Monety lokacyjne, innymi słowy monety bulionowe, są dodatkową opcją dla osób chcących lokować swoje pieniądze w metale szlachetne. Oczywiście, najpopularniejszym kruszcem także w tym rodzaju inwestycji jest złoto, niemniej jednak w ostatnim okresie coraz więcej państw zaczęło emitować srebrne monety bulionowe, które błyskawicznie zyskały sobie zagorzałych zwolenników, w szczególności pośród inwestorów z niezbyt majętnym portfelem.

Srebrne monety bulionowe – wartość silnie powiązana z aktualną ceną srebra

Nie skłamiemy, jeśli powiemy, że monety bulionowe ze srebra są właściwie nowością na rynku inwestycyjnym. Emitowane są przez mennice kilku państw, na dodatek dopiero od lat osiemdziesiątych XX w. (pojawiły się jako pierwsze w Kanadzie, w Chinach oraz w Meksyku). Chociaż są popularne wśród inwestorów od prawie 5 dekad, ich oferta nie jest w dalszym ciągu tak obszerna jak podobnych złotych monet. Srebrne monety bulionowe są jednak świetnym wyborem dla osób potrzebujących zdywersyfikować swoje środki finansowe, a które nie mogą pozwolić sobie na inwestycje w platynę bądź złoto lub które obawiają się inwestować w nieco kosztowniejsze srebrne monety kolekcjonerskie. Z jakiej przyczyny monety bulionowe uznaje się za pewniejszą inwestycję niż monety kolekcjonerskie z identycznego kruszcu? Cena zakupu monet kolekcjonerskich w dniu wprowadzeniu do sprzedaży zawsze zdecydowanie przewyższa wartość metalu szlachetnego, z którego powstały. Wpływa na to po największej części całościowy wydatek poniesiony przez mennicę na wybicia numizmatu (tj. stworzenie przez grafika niepowtarzalnego projektu i wytworzenie precyzyjnych sztanc). Istotne jest również to, iż monety kolekcjonerskie emitowane są w limitowanej ilości, co na starcie już zwiększa na nie popyt. Nie oznacza to aczkolwiek, iż z biegiem lat ich wartość będzie zawsze wzrastać! Trzeba mieć na uwadze, że tak jak w przypadku jakiegokolwiek okazu kolekcjonerskiego, monety te będą warte tyle, za ile zapragnie je nabyć potencjalny kupiec. Z kolei srebrne monety bulionowe nie mają aspektu numizmatycznego (ich design modyfikowany jest niezmiernie rzadko, a zarazem nie posiadają określonego rocznego nakładu), zatem ich wartość ściśle powiązana jest z aktualną wartością srebra.

Srebro bulionowe – monety nie tylko o nominale 1 uncji trojańskiej

Srebro jest najtańszym kruszcem inwestycyjnym, toteż monety bulionowe z tego metalu z rzadka wytwarzane są w wadze niższej niż 31,1 g, czyli 1 oz. I pomimo, że nominał 1 uncji i próba srebra .999 to niejako standard dla tych monet, u dystrybutorów zamówimy także monety o ciężarze 3 oz, 5 oz, a nawet 0,5 kg. W krajowych sklepach oferujących srebro inwestycyjne bez problemu kupimy rozpoznawalne na każdym krańcu globu angielską Britannie, Kangury z Australii oraz austriackich Wiedeńskich Filharmoników o niebanalnym nominale 1,5 €.

Nasze dane teleadresowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]