Odwiedź https://nordiqa.com/kantor-internetowy.html i skończ poszukiwania internetowego kantoru!

Jeszcze dekadę temu jedyną metodą wymiany waluty była transakcja w pobliskim oddziale banku bądź w kantorze – na te ostatnie w dalszym ciągu można się natknąć sklepach wielkopowierzchniowych oraz w galeriach handlowych! Lecz w szybko przekształcającej się rzeczywistości, konsumenci chcą wymieniać waluty obce bez przymusu ruszania się z domu i po niższych kosztach, skutkiem tego właśnie pojawiły się kantory online, w których jest to możliwe.

Jakie usługi proponuje kantor internetowy nie licząc wymiany walut?

Funkcjonowanie kantoru internetowego jest równie łatwe jak kantoru stacjonarnego. Użytkownik loguje się do serwisu na stworzony przez siebie profil, a w następnej kolejności przelewa do swojego panelu środki, które potrzebuje wymienić na inną walutę. Zaletą kantorów online jest zwłaszcza to, że przewalutowanie można zlecić w nim w każdej chwili, a sama wymiana walut odbywa się już w porze pracy serwisu po najświeższych kursach, ustalanych w oparciu o informacje pozyskiwane z Forex co kilka sekund, a nie – jak to bywa w przypadku tradycyjnych kantorów – po średnim kursie, z reguły z minionego dnia. Drugim i nadzwyczaj znaczącym atutem kantorów online są niższe spready aniżeli te oferowane przez banki i kantory tradycyjne. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od indywidualnego cennika) może zakończyć się uiszczeniem spreadu na poziomie nawet 3-4%, tymczasem w kantorze wymiany walut online spready przeważnie nie przewyższają 2%. Kantory internetowe proponują też kilka dodatkowych usług wykorzystywanych przez konsumentów, m.in. mają opcję transakcji odroczonej realizowanej w uzgodnionym przez użytkownika terminie lub takiej, w której użytkownik zleca wymianę waluty po wyznaczonym przez niego kursie (wymiana jest realizowana dopiero wówczas, gdy ustalony przez nabywcę kurs spotka się z kursem na rynku).

Doceniasz wygodę w rozporządzaniu pieniędzmi? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory wymiany walut online to opcja dla wszystkich ceniących sobie wygodę i ogromną autonomię w rozporządzaniu funduszami. Używają ich też osoby zatrudnione czy też studiujące za granicą oraz osoby spłacające zobowiązania zaciągnięte w walucie obcej. Aczkolwiek zanim postanowimy powierzyć swój kapitał kantorowi internetowemu, warto zbadać jego reputację oraz poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez przeszukanie witryny Komisji Nadzoru Finansowego, czy znajduje się on na jej liście instytucji płatniczych.