Chcesz kupić sztabki złota? Sprawdź goldbroker.pl/sztabki-zlota/.

Gromadzenie pieniędzy na koncie bankowym czy zakładanie lokat nie jest dzisiaj tak korzystne jak parę lat temu. Niewielkie oprocentowanie proponowane przez instytucje bankowe, ale też i powszechniejsze zrozumienie, że nie zainwestowany kapitał daje zysku spowodowały, że Polacy szukają metod, które pomogą ich pieniądzom dawać po latach poboczny dochód. Obok nabywania funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych oraz akcji, coraz większym popytem cieszą się metale inwestycyjne, a zwłaszcza – złote sztabki.

Sztaba złota to inwestycja na długie lata

Na początku wypada wyraźnie podkreślić, że lokata finansów w złoto w sztabkach to długoterminowa inwestycja. Złoto zwykle opiera się większym i mniejszym wahaniom odczuwalnym w gospodarce, a wręcz niestabilność ekonomiczna i polityczna nieraz podwyższa jego cenę. Rzecz jasna, można odnotować wahania w jego wartości, jednak badając jej historyczny wykres łatwo można zauważyć, że z biegiem czasu ona wzrasta. Dlaczego tak się dzieje? Od wieków ilość tego metalu szlachetnego obecna na rynku ogólnie się nie zmienia. Niegdyś był on uniwersalną walutą, w dzisiejszych czasach jest szeroko stosowany w medycynie, przemyśle chemicznym oraz elektronice, a także – nadal na potężną skalę – w sztuce i jubilerstwie. Mimo, iż wydobycie złota trwa nieustannie i teoretycznie powinno go być coraz więcej, odzyskiwanie tego metalu wykorzystanego m.in. przy produkcji sprzętu elektronicznego (jak piloty do TV albo telefony komórkowe) jest w wielu przypadkach nierentowny, tym samym zapotrzebowanie na złoto trzyma się wysokim poziomie i prognozuje się, że w najbliższych dziesięcioleciach trend ten nie powinien się zmienić.

Sztabki złota – odlewane w rozmaitych rozmiarach

Czytając o inwestycji środków w złoto w sztabkach większa część osób od razu oceni, iż to nie dla nich, ze względu na wysoki koszt. Jednakże złote sztabki występują w wielu rozmiarach, więc praktycznie każdy może pozwolić sobie na lokatę jakiegoś wycinka oszczędności w ten kruszec. Złoto można nabyć już w sztabkach o wadze 5 g, 2,5 g, a nawet 1 g. Te malutkie sztabki są wręcz doskonałe jako prezent. Więksi inwestorzy, dysponujący większymi środkami finansowymi nierzadko decydują się na większe sztaby złota o wadze 100 g, 500 g oraz 1 kg. Warto jednakże wiedzieć o dwóch kwestiach. Po pierwsze, inwestując w większą sztabkę kupimy złoto po zauważalnie niższej cenie. Po drugie, nie da się podzielić odlanej sztabki przy przyszłej odsprzedaży.. Zatem wskazane jest nabywać sztabki złota o przeróżnej wadze lub zdecydować się na zakup tzw. combibarów, które są od razu podzielone na drobne kawałki o wadze 1 g.

Nasze dane teleadresowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]