Zarówno rolnicy, jak również właściciele firm, które chcą je rozwijać, muszą inwestować w zakup innowacyjnych maszyn oraz urządzeń. Tak duże wydatki trudno jest jednak sfinansować opierając się tylko na bieżącej działalności. Wyjściem z sytuacji może się więc okazać skorzystanie z kredytu obrotowego.

Gospodarstwo rolne a kredyty obrotowe

Kredyty obrotowe przeznaczone dla rolników oferują w chwili obecnej nie tylko banki, ale również instytucje pozabankowe. Z tego rozwiązania mogą skorzystać ci rolnicy, których zdolność kredytowa jest zbyt niska i nie mają możliwości zaciągnięcia kredytu w banku. Miejmy jednak na uwadze, że nierzadko kredyty udzielane przez parabanki wiążą się z większymi kosztami lub zawierają niekorzystne dla kredytobiorcy warunki, zatem nie polecamy tej drogi zdobycia środków finansowych.

O wsparcie na prowadzenie bieżącej działalności pod postacią kredytu obrotowego mogą starać się rolnicy w bardzo różnym wieku. W wypadku kredytów przyznawanych przez instytucje, które nie są bankami, formalności sprowadzają się do niezbędnego minimum. To też dla niemałej grupy rolników okazuje się bardzo dużym atutem, ale wciąż wiąże się ze wzrostem ryzyka i kosztów kredytu.

Kredyt obrotowy tylko ze sprawdzonym doradcą

O kredyt obrotowy starają się nie tylko rolnicy, ale także właściciele firm. Kredyt ten można przeznaczyć na finansowanie wydatków, które związane są z bieżącą działalnością firmy. Dokonanie właściwego wyboru kredytu obrotowego bywa często skomplikowane. W podjęciu decyzji z pewnością może pomóc doświadczony pośrednik. Jego znajomość procedur bankowych oraz wiedza pomogą nam wyszukać kredyt świetnie dopasowany do wymagań i potrzeb prowadzonego przez nas przedsiębiorstwa. Niespodziewane wydatki oraz bieżące zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać posiadaczom firm czy osobom prowadzącym gospodarstwo rolne snu z powiek, gdyż za sprawą kredytu obrotowego mogą oni rozwijać prowadzoną przez siebie działalność lub spłacać posiadane zobowiązania. Decyzje o udzieleniu kredytu obrotowego zazwyczaj podejmowane są błyskawicznie, bez zbędnych formalności czy utrudnień. Pieniądze przekazywane są do rąk klientów w transzach lub jednorazowo.