Zobacz, gdzie kupić domy góralskie całoroczne

Domy góralskie są atrakcyjne oraz funkcjonalne. Nawiązujące do historycznej sztuki gór zachwycają stromymi, krytymi gontem dachami oraz wykonanymi z drewna fasadami. Dla większości kupujących istotne jest także to, iż standardowe domy góralskie są bezpieczne dla środowiska – drewno jest wszak surowcem naturalnym. Nic może zatem zaskakiwać, iż wznoszone są nie tylko na Podhalu – spotkać je możemy niemal w całej Polsce, bo doskonale wyglądają wpisując się w wiejskie widoki. Nierzadko spotkać możemy opinie na temat tego, że zdają one egzamin tylko cieplejszymi porami roku. Czy jednak okazują się one prawdziwe? Oczywiście nie – całoroczne domy góralskie wznosi się bowiem coraz chętniej.

Całoroczne domy góralskie – jak się je buduje?

Inspirowane tradycyjnymi budynkami z Tatr i architekturą Stanisława Witkiewicza, całoroczne domy góralskie zazwyczaj budowane są niemal w całości z drewna. Bale łączone są historycznymi metodami, przez co w środku domu panuje optymalna temperatura. Często obserwuje się również kamienne podmurówki, zabezpieczające dom przed wilgocią oraz chłodem pochodzącymi z gruntu. Charakterystyczną cechą całorocznych domów góralskich jest również spadzisty dach kryty gontem, który chroni je przed uszkodzeniem w razie nierzadkich w tym rejonie śnieżyc.

Kto wybuduje całoroczne domy góralskie?

Decydując się na budowę całorocznego domu góralskiego powinniśmy wiedzieć, iż już na starcie należy współpracować ze sprawdzonymi specjalistami. Najlepiej postąpimy stawiając na ekipę, w której ramach współpracują architekci doświadczeni w projektowaniu domów góralskich i cieśle. Istotne będzie również to, by historyczna stylistyka komponowała się z innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi – to zimą zapewni mieszkańcom całorocznych domów góralskich wygodę na tym samym poziomie, co w pozostałych typach budynków.

Nasze dane teleadresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]