Dalsze informacje o szalunkach Kraków

Szalunki, określane także deskowaniem, to chwilowe konstrukcje pozwalające na stawianie murów budynków. Zazwyczaj używa się ich w przypadku wylewania murów z betonu – wówczas są one niezbędne do tego, by należycie je ukształtować i zapobiec rozlewaniu się mieszanki. Poza tym szalunki stosuje się również w trakcie wznoszenia obiektów murowanych, gdzie ich zastosowanie pozwala na przygotowanie przestrzeni na bramy, okna i drzwi. W tym artykule objaśniamy, z czego wykonane są współczesne szalunki i w jaki sposób inwestorzy mogą je zdobyć.

Z jakich surowców wytworzone są szalunki?

Klasycznym rodzajem szalunków jest konstrukcja wykonana z grubych sklejek scalonych ze sobą za pomocą gwoździ albo desek drewnianych, którą można użyć ponownie po rozebraniu. Rozbiórka takich szalunków jest jednakże ciężka – wielu wykonawców oraz inwestorów decyduje się zatem na zastosowanie szalunków wielokrotnego wykorzystania – struktur służących do szybkiego i nieskomplikowanego składania oraz rozkładania. Tego rodzaju szalunki produkuje się z drewna, sklejki lub metalu, a także łączyć w sobie dwa lub trzy materiały. Na ogół jednak korzysta się ze sklejki – przede wszystkim z takich gatunków drewna jak brzoza czyi topola, a całą strukturę scalają narożniki, belki, głowice ze stalowe bądź aluminiowe i łączniki.

Wypożyczenie szalunków – nie ma potrzeby ich nabywać?

Przedsiębiorstwa często zajmujące się pracami budowlanymi dysponują swoimi szalunkami. Inaczej jest jednak w przypadku inwestorów, którzy planują planujących postawić pojedynczy obiekt oraz brygad, które świadczą odmienne usługi. Zakup wszystkich modułów koniecznych do złożenia szalunku byłby całkowicie nierentowny . Dużo rozsądniejszym wyjściem jest wynajem szalunków.

Nasze dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]