Dowiedz się więcej o profilach aluminiowych na metal-e.pl/pl/c/PROFILE-ALUMINIOWE/50

Glin to jeden z najczęściej wykorzystywanych w architekturze materiałów. Do jego zalet zalicza się przede wszystkim niedużo gęstość, bo ta powoduje, iż wykonywane z niego części nie są ciężkie – a to umożliwia wykonanie wielu różnorodnych konstrukcji. Ma niestety pewne minusy – w stanie czystym nie jest zbyt odporne, dlatego w budownictwie i pozostałych gałęziach przemysłu wykorzystuje się zwłaszcza jego stopy, które charakteryzują się dużą wytrzymałością przy zachowanej niedużej masie. W architekturze najczęściej wykorzystywanymi częściami są pręty i profile aluminiowe. Do czego więc konkretnie się je stosuje?

Profile aluminiowe w mobilnych konstrukcjach

Profile aluminiowe to świetny surowiec do produkcji mobilnych konstrukcji. Z ich zastosowaniem wykonuje się między innymi namioty handlowe czy imprezowe, przenośne sceny, a także stanowiska targowe. Na ich popularność w szczególnym stopniu rzutuje ich lekkość i solidność, lecz także łatwość projektowania scen oraz fakt, że bez trudu możemy nadać im potrzebny wygląd. Umożliwiają to innowacyjne metody takie jak malowanie proszkowe, dzięki któremu profile aluminiowe mogą zostać malowane farbą o każdym kolorze na długi czas, bo nałożona w ten sposób farba jest odporna na zarysowania.

Kiedy poza tym stosuje się profile aluminiowe?

Oprócz scen przenośnych, profile aluminiowe są wykorzystywane także w innych branżach. Świetnie sprawdzają się jako części wszelkiego rodzaju urządzeń, wyposażenia sportowego oraz pojazdów. Profile aluminiowe są również wykorzystywane przez konstruktorów w armii, przy wznoszeniu przeszklonych budynków, w wytwórstwie ogrodzeń czy poręczy, a także w transporcie drogowym. Warto także wspomnieć, że profile aluminiowe są chętnie stosowane przez firmy wytwarzające sprzęt elektroniczny i gospodarstwa domowego.

Nasze dane teleadresowe:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]