Na http://barteksitarski.pl/goralszczyzna.html zlecisz wykonanie projektów domów góralskich specjalistom

Architektura góralska typowa jest dla okolic Tatr. Powstała w połowie XIX stulecia. Od samego początku wzbudzała zachwyt i bardzo duże zainteresowanie. Tak samo jest teraz, gdyż nie brakuje osób, które decydują się na budowę domów z drewna. Najbardziej popularne są te z bali, które doskonale sprawdzają się w roli zarówno domów całorocznych, jak i sezonowych.

Projekty domów góralskich – dlaczego domy z drewna są tak popularne?

Domy drewniane cieszą się dzisiaj wielką popularnością. W dużej mierze jest to wynik wyjątkowej urody tego typu posesji. Wzbudzają zachwyt dokładnością wykonania. Drewno to materiał niezwykłej urody. Jeśli pod uwagę weźmie się tą cechę, nie dorównuje mu żaden inny surowiec, z którego można wybudować dom. Do tego domy te charakteryzują się wyjątkowym mikroklimatem, który w sposób niezwykle korzystny wpływa na nasz organizm. To właśnie dlatego domy drewniane polecane są przede wszystkim osobom cierpiącym na alergię, astmę oraz innego rodzaju problemy z układem oddechowym. A jak wyglądają domy góralskie wykonane w tradycyjnym stylu? Cechą charakterystyczną jest rzecz jasna dwuokapowy dach. Świetnie jest, jeśli pokryty jest on gontem. Ze względu jednak na niemałe ceny takiego materiału, osoby wybierające dom w tradycyjnym stylu góralskim najczęściej decydują się na odmienny rodzaj krycia. Następną cechą są okna, których rozmiar jest naprawdę niewielki oraz wysoka, wykonana z kamienia podmurówka. Weranda, taras czy ganek to też elementy charakterystyczne dla domów w tradycyjnym stylu podhalańskim. Początkowo styl góralski cechował się jeszcze licznie umieszczanymi zdobieniami. Na początku XX stulecia zaczęto jednak z nich rezygnować.

Projekty domów góralskich – zdecyduj się na pomoc specjalisty

Stawiając na dom w klasycznym stylu góralskim, powinno się zdecydować na usługi architekta, który specjalizuje się w przygotowywaniu projektów budynków właśnie w tym stylu. Tylko wtedy można mieć pewność, że projekt zostanie zrealizowany odpowiednio, a wszystkie charakterystyczne elementy tradycyjnego stylu zostaną zachowane.

Nasze dane teleadresowe:
Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]