Piaskowiec elewacyjny to surowiec powszechnie używany w przestrzeni miejskiej. Rozpowszechniony nie tylko jako element dekoracyjny w środku pomieszczeń, ale również na zewnątrz. Co dokładnie decyduje o jego popularności? Sprawdźmy to.
W jakich celach używany jest piaskowiec elewacyjny?
Niesamowicie rozpowszechnionym surowcem stosowanym podczas wykańczania nieruchomości oraz ich fasad jest piaskowiec elewacyjny. Można go kupić w rozmaitych odcieniach – od jasnego, przez żółty aż po brunatny. Poszczególne warianty piaskowca różnią się od siebie odcieniami, fakturą i formą – możemy dostać płytki gładkie, pofałdowane, błyszczące, o łamanych brzegach. Niektóre odmiany tego kamienia charakteryzują się pięknym połyskiem, dzięki wykorzystaniu odrobiny innych skał. Dlatego piaskowiec doskonale pełni rolę estetyczną – w domach, na ścieżkach i jako element elewacyjny. Jest idealnym składnikiem na podjazdy, fontanny czy wykończenie elewacji.
Piaskowiec elewacyjny – wytrzymały i funkcjonalny
Kluczową właściwością piaskowca jest jego niesamowita wytrzymałość na negatywne czynniki atmosferyczne. Płyty elewacyjne wyglądają znakomicie przez co najmniej 20-30 lat. To materiał pochodzenia organicznego, który nie podda się działaniu wiatru, deszczu i będzie stanowić niezwykły atut dla naszej posesji. W sprzedaży występuje wiele odmian płyt elewacyjnych z piaskowca – zarówno tych wydobywanych w kraju, jak i zagranicznych.