Masz swój dom z ogrodem i chcesz dobrze zaplanować tę przestrzeń, by stała się w wysokim stopniu przydatna? Zamierzasz przebywać sporo czasu na świeżym powietrzu, nie ograniczając się tylko do pogodnych dni? Rozwiązaniem dla Ciebie jest budowa wolno stojącej pergoli ogrodowej albo zadaszenia tarasowego, pozwolą Ci korzystać z takiego relaksu bez względu na warunki panujące na zewnątrz.

Atuty posiadania zadaszenia tarasowego

Pergole mogą być elementem całorocznym lub mobilnym, innymi słowy składanym i rozkładanym w zależności od potrzeb, chociaż właściciele domów na ogół wybierają modele całoroczne. Pergola zamontowana do ściany obiektu tworzy kryty taras, co na ogół znacznie rozszerza przestrzeń użytkową domu. Pergola tarasowa osłania lokatorów i umieszczone pod nią meble przed opadami deszczu oraz promieniami słońca. Sporo oferowanych na rynku wzorów pergoli tarasowych da się postawić nie tylko przy ścianie budynku, ale także jako odrębną zabudowę wkomponowaną w przestrzeń ogrodu. Trzeba podkreślić, że niektóre modele zadaszenia tarasowego można dobudować także we wnęce pomiędzy dwoma murami. Dzisiaj pergole tarasowe produkowane są z wytrzymałych i odpornych na korozję aluminium oraz stali nierdzewnej. Zadaszenia w pełni drewniane są już rzadkością.

Nowoczesne modele pergoli i zadaszeń tarasowych zapewniają nadzwyczaj szerokie możliwości dopasowania ich pod kątem koloru i typu poszycia bądź kubatury. Osoby niezmiernie wymagające bez problemu znajdą też zadaszenia zaopatrzone w pomocne udogodnienia, np. oświetlenie LED, efektywne systemy odprowadzania deszczówki, a nawet promienniki ciepła. Sterowanie poszyciem przy pomocy pilota to obecnie standard, chociaż nadal oferowane są modele obsługiwane ręcznie.

Pergola lamelowa czy materiałowa – czym się różnią

Ci, którzy zdecydowali się na budowę pergoli tarasowej mają do wyboru dwa typy zadaszenia – lamelowe lub materiałowe. W pierwszej opcji zadaszenie skonstruowane jest z lameli, a więc “piór” poruszających się podobnie jak żaluzje. Użytkownik może zmieniać kąt nachylenia lameli, regulując w ten sposób natężenie światła przenikającego przez zadaszenie albo kompletnie je zamknąć. Tymczasem w pergolach materiałowych zadaszenie sporządzone jest z tkaniny (zwykle jest to wodoodporna i wytrzymała tkanina PCV), które można przesuwać w poziomie. Dach da się zupełnie zamknąć lub otworzyć, ewentualnie zostawić go w części odkrytym. Każde z tych rozwiązań świetnie działają, toteż wybór konkretnej opcji zależy już tylko od preferencji użytkownika i jego indywidualnych potrzeb.

Nasze dane teleadresowe:
LUBAS CONCEPT Karol Lubas
ul. Mszczonowska 14
05-090 Janki

Mob.: +48 505 820 219
E-mail: [email protected]