Poszukujesz szalunków Kraków? Zobacz tutaj

Szalunki to to forma tymczasowa, którą zazwyczaj wykonuje się z desek. Może ona być zrobiona też z drewnianych płyt, które wyprodukowano z drewna odznaczającego się niższą jakością. Nie brak jest firm, które decydują się na zrobienie szalunku z elementów metalowych, ale tego typu postępowanie nie jest zbyt często wybierane. Deskowanie – bo właśnie tak inaczej nazywane są szalunki – powoduje, że mieszanka, która jest wylewana, zyskuje oczekiwany kształt. Szalunki wyjmuje się dopiero wtedy, gdy mieszanka zastygnie. Wykorzystując szalunki, można także efektywnie podtrzymać zbrojenie, które zostało wykonane aż do momentu, kiedy wylana mieszanka ostatecznie stwardnieje.

Szalunki – jak się je wykonuje?

Wszelkie konstrukcje z betonu wykonuje się na budowie w specjalnych formach, którymi są właśnie szalunki. W pierwszym etapie prac niezbędne jest wykonanie szalunku, który następnie zostaje zalany właściwie dobraną mieszanką betonu. W niektórych przypadkach niezbędne jest zastosowanie zbrojenia. Układa się je przed wylaniem betonu. Szalunki wyjmowane są dopiero wówczas,gdy mieszanka porządnie zastygnie. Na ogół potrzeba na to od mniej więcej dwóch do aż czterech tygodni. Szalunki wykonuje się na przykład w przypadku fundamentów, wykonanych z betonu kolumn ogrodzeń i stropów z żelbetonu. Cechują się więc naprawdę dużym zastosowaniem, a budowa bez ich użycia nie przebiegałaby tak sprawnie.

Szalunki – jakie elementy potrzebne są do wykonania szalowania?

Do wykonania szalowania wymagana jest sklejka szalunkowa. Potrzebne są również profesjonalne podpory i dźwigary. Nieraz zdarza się, że niewielkie firmy budowlane nie dysponują własnym systemem szalunkowym. W takim wypadku wyjściem okazuje się być skorzystanie z pożyczonego sprzętu, który oferują firmy specjalizujące się w dostarczaniu ekipom budowlanym szalunków, a także sklejki.

Nasze dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]