Sprawdź, gdzie zamówić okna drewniane, wejdź na www.oknostol.com.pl/okna/okna-drewniane/

Okna wykonane z drewna powszechnie preferowane bywają nie tylko ze względu na wysokie walory estetyczne, ale również na ich wysoką jakość. Ten ekologiczny materiał daje elegancki wygląd, który nie zmienia się przez długi czas. Jednakże nie tylko piękno jest istotną zaletą tego rodzaju produktów. Jakie są inne kwestie, dla których są one dobrym wyborem, nawet jeśli ich cena jest czasem wyższa niż okien z PCV?

Okna drewniane – klasyczna elegancja

Każdy miłośnik drewnianych przedmiotów, szczególnie tych mających związek z urządzaniem wnętrz, mówi o niezwykłym klimacie, który tworzy drewno. Można także wybierać spośród wielu gatunków drewna, które mogą mieć różny wygląd, barwę czy też inną fakturę, co daje olbrzymie możliwości wyboru oraz można dzięki temu decydować się na różne warianty. Drewno jest również bardzo ciepłe, wywołuje skojarzenia z przytulnym domem, może być więc doskonałym produktem do wytwarzania wszelkich elementów dekoracyjnych.

Pozostałe niebagatelne zalety okien drewnianych

Ten wyjątkowy naturalny materiał daje wielkie możliwości jeśli idzie o produkcję okien. Mogą one mieć przeróżny wygląd i stylistykę. Drewniane ramy można pokrywać dowolnymi farbami, a także poddawać obróbce, tworząc wyjątkowe kształty. Tylko drewno może być wykorzystywane do restauracji zabytkowych budowli, świetnie sprawdza się również w domach osób cierpiących na alergie. Nie ma w sobie żadnych toksycznych substancji, a wręcz dobroczynnie działa na zdrowie mieszkańców, sprawiając, że lepszy staje się mikroklimat domu. Do tych plusów trzeba jeszcze dopisać to, że istnieje bardzo dużo dobrych metod wydłużania trwałości drewnianych okien, a także to, że drewno jest materiałem w pełni ekologicznym, zarówno gdy mówimy o jego pozyskiwaniu, jak również utylizacji, która jest dość prosta oraz nie szkodzi środowisku. Czynniki te powodują, że okna z drewna są bardziej godne polecenia aniżeli produkty wykonywane z nieekologicznych materiałów.

Nasze dane teleadresowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]