Jeśli potrzebujesz domów drewnianych Kraków, koniecznie wejdź na domygoralskie.com/eko.html

Jeszcze jakiś czas temu największą popularnością wśród Polaków cieszyły się domy murowane. Wznoszono na obszarze Polski domy z pustaków kształtem przywodzące na myśl zwykłe pudełka. Teraz wiemy już, że nie są to najlepsze rozwiązania. Z tego powodu naprawdę chętnie decydujemy się na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Wzorowane na klasycznym budownictwie górali mają naprawdę mnóstwo zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne dla środowiska?

Domy z drewna od od dłuższego czasu traktowane są jako ekologiczne. Z jakiego powodu? Przede wszystkim drewno to materiał odnawialny. Dużo gatunków drzew rośnie wprawdzie bardzo wolno, ale nie brakuje plantacji, na których sadzone są specjalnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest całkowicie biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim nawet drobne toksyczne odpady, które wpływałyby negatywnie na otaczającą nas przyrodę. W domach wybudowanych z drewna nie używa się materiałów syntetycznych. Ze względu na świetne właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, aby tego rodzaju budynek ocieplić. Nie jest stosowana też papa. W efekcie domy drewniane w najmniejszym stopniu nie przyczyniają się do obniżenia kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają plusy?

Domy tego typu świetnie wtapiają się w naturalne otoczenie. Pięknie prezentują w sąsiedztwie wiejskiego krajobrazu bądź wysokich i niskich gór. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje doskonałe samopoczucie tym, którzy w takim domu mieszkają. W domach wybudowanych z drewna panuje właściwy poziom wilgotności powietrza. Jest ono także doskonale natlenione. Domy wykonane z drewna rewelacyjnie nadają się dla alergików, chorych na astmę oraz osób zmagających się z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe i bardzo piękne. Bez wątpienia zasługują na to, by zdecydować się właśnie na nie.

Nasze dane teleadresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]