Zamów dźwigar.

Szalunki to struktury niezastąpione na większości budów. Przy ich użyciu możliwe jest nadanie właściwego kształtu ścianom wylewanym z betonu oraz wykonanie w nich wlotów na okna i drzwi. Szalunki okazują się też niezastąpione przy budowie sufitów – wówczas ich najważniejszym elementem są dźwigary. Bez ich zastosowania budowa obiektu wielopiętrowego byłaby niewykonalna. Dźwigary sprawiają, że sklepienie nie opada natychmiast po wylaniu i może zestalić. Z jakich tworzyw wykonuje się dźwigary? Jak można je kupić?

Z czego produkowane są dźwigary?

Dźwigar poddawany jest sporym, sięgającym kilkudziesięciu ton obciążeniom. W związku z tym jego najważniejszym przymiotem jest wytrzymałość. W dużym stopniu maja na nią wpływ dwa czynniki – jakość produkcji i typ użytych do tego materiałów. Powinny one być rzetelnie wyselekcjonowane i przetestowane pod kątem wytrzymałości na spore naciski. Najodpowiedniejszym surowcem jest lite drewno takich gatunków jak sosna, buk, topola i olcha. Ogromnie ważne jest także stosowne zaimpregnowanie dźwigarów, które uchroni je przed negatywnym działaniem wilgoci, klejów i innych płynnych preparatów stosowanych na budowie – a więc czynników, które bezpośrednio niszczą strukturę drewna.

Dźwigary – wypożyczyć czy lepiej posiadać własne?

Podmioty, które regularnie parają się budową piętrowych budynków dysponują własnymi dźwigarami. Ich kupno oraz składowanie generuje jednak pewne wydatki. Natomiast przedsiębiorstwa, które rzadko przyjmują zamówienia tego rodzaju, mogą uniknąć wspomnianych problemów. Dobrym wyjściem dla nich będzie skorzystanie z oferty podmiotu, który oferuje wypożyczenie dźwigarów, jak również innych elementów konstrukcji szalunkowych.

Nasze dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]