Więcej szczegółów o budowie domów drewnianych przeszklonych

Szereg osób marzy o wybudowaniu swojego domu. Niemałej liczbie z nich udaje się spełnić to pragnienie. Jeszcze jakiś czas temu w polskim krajobrazie najczęściej dostrzec można było domy mające kształt klasycznego pudełka. Nie wzbudzały one zachwytu ani wyglądem, ani funkcjonalnością. Cechowały się także niemałymi stratami energii. Obecnie wygląda to diametralnie inaczej. Wyjątkowo chętnie stawiamy na domy z drewna stanowiące połączenie znanego od pokoleń stylu podhalańskiego z innowacyjnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak świetnie połączyć nowoczesność oraz tradycję?

Domy drewniane to aktualnie świetny przykład na to, jak doskonale można zestawić ze sobą tradycyjny styl podhalański z innowacyjnymi rozwiązaniami, które gwarantują nam komfort. Styl góralski – bo tak często określa się też styl podhalański – to kwintesencja świetnego gustu. Niewielkich rozmiarów okna, spadzisty dach pokryty gontem, weranda bądź balkon – to najbardziej charakterystyczne cechy domu, który wzniesiono właśnie w stylu góralskim. By jednak taki dom był nowoczesny, architekci stosują dzisiaj liczne przeszklenia, z chęcią stosują też inne nowoczesne materiały. Tego rodzaju dom może być także energooszczędny. W tym celu architekci dbają o dość zwartą bryłę budynku, zalecają dobór właściwych okien oraz właściwie wykonane ocieplenie. Domy z drewna wzniesione w stylu podhalańskim połączonym z nowoczesnymi elementami spotkać można najczęściej w w jednej części Polski. Jest to rzecz jasna Małopolska, gdzie leży piękne Podhale.

Budowa domów drewnianych –powierz projekt fachowcom

Wykonanie doskonałej jakości projektu domu drewnianego będącego połączeniem stylu podhalańskiego z elementami nowoczesnymi naprawdę nie należy do prostych. Dlatego najlepiej jest powierzyć to zadanie specjalistom. Tak samo jest już na etapie budowy domu. Tylko wtedy będzie można być pewnym, że dom będzie prezentował się bardzo dobrze, a równocześnie będzie trwały i wygodny w użytkowaniu.

Nasze dane teleadresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]