Wszystko, czego należy dowiedzieć się o Kilimandżaro wyprawa, znajdziesz na www.exploruj.pl.

Zdobywanie górskich szczytów to cel licznych podróżników, którzy uwielbiają ekstremalne eskapady. Niezatartych doznań niewątpliwie zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – czy warto w niej uczestniczyć?

Położony w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą kontynentu afrykańskiego – osiąga nieomal 6000 m n.p.m. Podróżników zachęcają głównie malownicze widoki, znikające już lodowce, jak również możliwość obserwacji egzotycznych zwierząt w ich rzeczywistym środowisku. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą Shira, Mawenzi oraz Uhuru – trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach. Ekspedycja na ten szczyt Afryki wymaga należytego przygotowania – z uwagi na sporą wysokość realne jest ryzyko wystąpienia choroby wysokościowej, natomiast zmieniająca się pogoda sprawia, że zdobycie masywu jest ciężkim zadaniem. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie muszą wyróżniać się solidną kondycją psychiczną oraz fizyczną, które umożliwią pieszą podróż przez blisko 7 do 8 godzin dziennie.

O czym musimy pamiętać przed wyprawą na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy wykonać obowiązkowe szczepienie przeciwko żółtej gorączce, po którym otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą zaleca się również zaopatrzyć się w leki działające przeciwmalaryczne. Przed rozwojem choroby uchroni także stosowna profilaktyka – zastosowanie środków odstręczających owady oraz korzystanie z okrycia wierzchniego zakrywającego nogi i ramiona. A co zrobić, aby zapobiec rozwojowi choroby wysokościowej? Wejście na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić trwającą kilka dób aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]