Na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/ znajdziesz najlepszą ofertę trekkingów

Wyprawy w góry przybierają rozmaite postaci. Od powolnych spacerów po prostych szlakach w bezpiecznym sąsiedztwie domów turysty, przez piesze, wielogodzinne wędrówki po trasach plasujących się wyżej pod względem trudności, aż po rygorystyczne trekkingi. Żeby uczestniczyć w tych ostatnich, potrzebne jest doświadczenie w przemieszczaniu się po górach (tak wytyczonymi szlakami, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, jak również biegłość korzystania ze sprzętu wspinaczkowego i turystycznego. Aczkolwiek w zamian za niejednokrotnie gigantyczny trud dostajemy możliwość delektowania się nieziemskimi widokami i obcowania z dziewiczą naturą.

Poziomy trudności trekkingów

Stopień trudności jest zależny od obszarów, przez które przebiegają trekkingi. Zawodowcy klasyfikują 3 poziomy trudności pieszych wypraw w rejony górzyste. W trekkingach najniższego stopnia partycypować mogą te osoby, które dysponują , a stan ich zdrowia nie stanowi przeszkody do intensywnej aktywności. Kolejny poziom trudności wymaga lepszej kondycji i co najmniej elementarnego doświadczenia w górach – na przykład w Tatrach. Ostatni poziom to wyprawy dla uczestników ze świetną sprawnością fizyczną, wiedzą z zakresu specyfiki wysokich łańcuchów górskich i biegłym w użyciu sprzętu, jak również nieobawiających się uciążliwych warunków obozowania w trakcie wielodniowej wyprawy.

Dokąd pojechać na trekking?

Trekkingi można uprawiać we wszystkich górach. W Polsce pasjonaci tego rodzaju obcowania z naturą najbardziej upodobali sobie trasy w Tatrach. Jeżeli zaś chodzi o inne pasma na kontynencie europejskim, ogromną popularnością cieszą się leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural, bałkańskie Góry Przeklęte, wschodnia część Karpat, jak również Alpy. Najbardziej obeznane w trekkingu osoby mogą zaś sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wyprawy w Andach, Himalajach czy Karakorum.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]