Aktualna oferta trekkingów znajduje się tutaj

Chodzenie po wysokich górach kojarzymy szczególnie z naprawdę doświadczonymi wspinaczami. Tymczasem do trekkingów zbędne są najczęściej tego typu kwalifikacje – w różnych pasmach poprowadzono bowiem szlaki, z jakimi upora się dowolny turysta – jeśli oczywiście posiada odpowiednie sprzęty, czyli kijki zapewniające stabilność na stromych szlakach oraz buty z przyczepną podeszwą. Na najtrudniejszych odcinkach niezbędna okaże się również obecność dobrego instruktora, bo ten pokaże, jak korzystać z dodatkowego, zapewniającego ochronę sprzętu. Kiedy jednak będzie on niezbędny? W których górach najczęściej odbywają się trekkingi?

Akcesoria do trekkingu

Trekkingi są niekiedy prowadzone w naprawdę trudnym terenie, a to powoduje, iż potrzebne stają się sprzęty ułatwiające pokonanie trasy. Najistotniejszymi z nich są na pewno raki, które gwarantują stabilizację również na oblodzonych szlakach – a na wielu górach spotkać je można również podczas upałów. Na wysokich podejściach pomocny okazuje się też czekan. Do obsługi tych akcesoriów niezbędne będą odpowiednie umiejętności – dlatego nieobyci klienci na trekkingi muszą udać się razem z instruktorem, bo ten powie im, jak bezpiecznie przejść szlak.

Trekkingi na Starym Kontynencie i nie tylko

Trekkingi pozwalają na zwiedzenie najbardziej interesujących szczytów na świecie, a te zwykle okazują się niedostępne dla większości turystów. Najchętniej prowadzone są w wysokich górach – krajowi górołazy często wybierają pobliskie Tatry, a także w Alpy czy na skandynawskie fiordy. Dużym zainteresowaniem wśród fanów trekkingu cieszy się też Kilimandżaro i Andy w Peru. Ci z nas, którzy zdobyli już pewne doświadczenie w chodzeniu po górach mają szansę zaś wybrać się w Karakorum – trekkingi odbywają się tam na przykład w okolicach Everestu i Annapurny.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]