Szkoła tenisa dla dzieci Kraków - pomoc w zasięgu ręki

Uprawianie sportu jest źródłem wielu korzyści dla wszystkich z nas, ale wysiłek fizyczny nie jest ulubionym sposobem spędzania wolnego czasu dla wszystkich dzieci. Warto pomyśleć nad oryginalnym sposobem na urozmaicenie wolnego czasu i być może zdecydować się na zapisanie dziecka na grę w tenisa. Zajęcia można zacząć już w wieku 4 lat. Przy opanowywaniu podstaw niezbędny jest właściwy zestaw. Są to m.in. mini siatki, rakiety i piłki, które umożliwią skuteczną naukę. Tenis wpływa bardzo korzystnie na rozwój dziecka, przyczynia się do kształtowania charakteru, samodzielności, a także wpływa pozytywnie na rozładowanie dziecięcej energii.

Tenis dla dzieci – pierwsze kroki

Gdy już zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie gry w tenisa z naszym dzieckiem, czas na wybór sprzętu do gry. Powinniśmy dobrze przemyśleć zakup, bo strój do tenisa, buty, a przede wszystkim rakieta będzie miała ogromny wpływ na postępy nauki. Tenis to niezwykle skomplikowana technicznie gra, warto dobrze przygotować się do lekcji. Dzięki bogatej ofercie sprzętu do tenisa mamy możliwość doboru dobrze dopasowanej rakietki.. Przy podejmowaniu decyzji należy kierować się wiekiem dziecka i jego możliwościami fizycznymi. Nie ma sensu kupować rakiety zbyt ciężkiej lub za dużej, ponieważ uniemożliwi to maksymalne skorzystanie z profitów jakie daje gra w tenisa. Warto poszukać wcześniej, jakie parametry powinna posiadać dziecięca rakietka, np. dziecko w wieku 4-6 lat powinno używać takiej o wadze ok. 180g oraz 21 cali. Równie ważną kwestią jest dobór rączki do rakiety. Ponadto warto pamiętać o właściwym naciągu rakiety, który również wpływa na proces nauki gry. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jakie parametry są właściwe dla dziecka można zwrócić się o pomoc do sprzedawcy, który skutecznie doradzi w sprawie doboru sprzętu. Przydatne są również informacje zawarte na każdej rakiecie. Tenis dla dzieci jest wartościowym doświadczeniem, ale tylko gdy zadbamy o odpowiednie warunki gry naszej pociechy.

Tenis dla dzieci – grupowo, czy indywidualnie?

Wiek dziecięcy charakteryzuje się szybkim przyswajaniem wiedzy i umiejętności, należałoby to odpowiednio wykorzystać i zapisać na lekcję tenisa już dziecko w młodym wieku. Kwestia, która pojawia się najwcześniej, wiąże się z formą gry w tenisa – czy uczyć się samodzielnie , czy w grupie.

Zalety grupowych lekcji tenisa

Tenis dla dzieci to doskonała okazja do zawierania znajomości, poznawania różnych form gry. Ponadto tenis w grupie gwarantuje świetną atmosferę oraz zdrową rywalizację sportową.

Zalety indywidualnych lekcji tenisa

Lekcje indywidualne są kierowane do osób, którym zależy na rozwoju pod kątem własnych umiejętności oraz potrzeb. Pod okiem wykwalifikowanego nauczyciela dziecko rozwija swoją taktykę i technikę gry.

Nasze dane teleadresowe:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]