Jeśli chcesz kupić buty jeździeckie, koniecznie sprawdź http://tinyurl.com/ycr4e3t8

Jeździectwo w ostatnich latach zyskuje na popularności. Rzecz jasna nie może to zaskakiwać – zwłaszcza, jeżeli dostrzega się liczne walory tej dyscypliny sportu. Kluczowe z nich to: polepszenie kondycji, rozwój wszystkich mięśni, a także ćwiczenie odpowiedniej postawy. Poza tym ma dobroczynnie wpływa na psychikę: likwiduje napięcie, zwiększa poczucie odpowiedzialności i wspiera zacieśnianie bliskich relacji. Jedak by całkowicie korzystać z pożytków jeździectwa, powinniśmy właściwie dobrać odzież i buty do jazdy konnej. Na co uważać przy zakupie tych ostatnich?

Buty jeździeckie – ochrona całej lub części nogi

Wyróżnia się 2 podstawowe rodzaje butów jeździeckich: oficerki i sztyblety. Te drugie są wyraźnie krótsze, gdyż sięgają zaledwie ponad kostkę. Oficerki to natomiast buty bardzo wysokie, sięgające powyżej kolana. Dlatego zapewniają osłonę całej nodze, zmniejszając ryzyko powstawania sińców czy otarć. Sztyblety to mniejszy koszt od oficerek, jednakże nabywając je warto pamiętać o tym, aby wyposażyć się też w osłonę na nogi – czapsy ewentualnie sztylpy.

Z jakich surowców są produkowane buty jeździeckie?

Nabywając buty jeździeckie, musimy zwrócić uwagę na tworzywo, z którego zostały one wyprodukowane. W sprzedaży odnajdziemy obuwie uszyte ze skóry oraz jej różnorodnych imitacji. Skóra jest z pewnością droższa, jednak opłaca się ją wybrać ze względu na zwiększoną trwałość oraz umiejętność dostosowania się buta do kształtu stopy właściciela. Rekomendowane są szczególnie buty ze skóry cielęcej, która jest delikatna i błyskawicznie zyskuje docelowy kształt. Skóra bydlęca wypada trochę gorzej, lecz jej przystępna cena jest dużą plusem.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]