Chcesz nabyć buty na motocykl? Zobacz tu.

Buty na motocykl, podobnie jak i pozostałe części odzieży dla motocyklistów, rewelacyjnie się prezentują i z pewnością wiele osób chce je kupić z uwagi na sam ich wygląd. Niemniej jednak ich zasadniczymi zadaniami są podwyższenie komfortu jazdy, ułatwienie panowania nad motorem oraz zagwarantowanie ochrony stopy i goleni w czasie ewentualnego wypadku.

Jakie buty na motor na jazdę ekstremalną, a jakie po mieście?

Kłopot z tym, jakie buty na motocykl będą najstosowniejsze, mają nie tylko nowi kierowcy, ale też osoby od dłuższego czasu zainteresowane jazdą na motorze. W sklepach z odzieżą i dodatkami motocyklowymi znajdziemy kilka rodzajów obuwia. To między innymi:
1. Buty crossowe czyli sportowe buty zaprojektowane do jazdy na torach wyścigowych, drogach ekspresowych i do jazdy ekstremalnej, gdzie prawdopodobieństwo urazów oraz wypadków jest zdecydowanie większe. Buty na motor tego typu posiadają odpowiednie usprawnienia redukujące ryzyko skaleczenia skóry i złamania kości stopy lub goleni. Te buty są wysokie, sztywne i z trudem można się w nich poruszać bez motocykla.
2. Buty miejskie to krótkie buty, sięgające tylko do kostki, które są doskonałe na stosunkowo wolną, spokojną jazdę rekreacyjną po mieście, gdzie niebezpieczeństwo wypadku jest zdecydowanie mniejsze, dlatego też osłona stopy nie jest w nich kluczową cechą. Ich atutem jest z kolei nadzwyczajna wygoda, dzięki czemu podobnie dobrze sprawdzą się też wtedy, gdy poruszamy się pieszo.
3. Buty turystyczne przeznaczone do jazdy turystycznej, a więc na dłuższych dystansach. Sięgają ponad kostkę, często do połowy łydki i wytworzone są z tworzyw ochraniających nogę przed wilgotnością.

Kupuj buty na motocykl uznanych firm

Kupując buty na motor należy uprzednio określić, jakie jest ich główne zastosowanie – używanie butów miejskich do jazdy sportowej może skończyć się bolesnymi obrażeniami w razie rozbicia motocykla, z kolei buty crossowe noszone jedynie do jazdy w mieście, będą może prezentowały się doskonale, ale kierowca nie będzie odczuwał w nich komfortu. Zadaniem obuwia na motor, notabene jak każdego elementu odzieży dla motocyklisty, jest ochrona zdrowia kierowcy i podniesienie bezpieczeństwa jazdy, tym samym jakość wykonania i użytych w nim materiałów jest szczególnie ważna. Kupujmy wobec tego buty motocyklowe najlepszych marek. W razie niepewności trzeba zawsze zwrócić się o radę do bardziej wykwalifikowanego kierowcy bądź zapytać o nią pracownika sklepu, w którym chcemy wykonać zakup obuwia.

Nasze dane teleadresowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]