Co powinno się wiedzieć o Kilimandżaro wyprawa?

Coraz więcej osób spędza swój wolny czas wędrując po górach. Zwykle rozpoczynają od wędrówki po polskich Tartach, z czasem jednak już im to nie wystarcza. Poszukują nowych wyzwań – ich pragnieniem stają się wyprawy w coraz wyższe góry. Prostota przekraczania granic sprawia, że nawet wyprawy na szczyty znajdujące się w oddalonych od naszego kraju miejscach stają się aktualnie osiągalne.

Wyprawy w góry wysokie – jak się przygotować?

Obecnie przed miłośnikami wędrówek po górskich szlakach otworem stoją nie tylko Alpy (z ich najwyższym szczytem Mount Blanc) czy nasze krajowe i słowackie Tatry, ale też najwyższe wzniesienia Afryki, Azji oraz Meksyku. Z całą pewnością ogromnym udogodnieniem we wdrapywaniu się na pięcio- czy siedmiotysięczniki jest działalność na polskim rynku agencji trekkingowych, które organizują wyprawy na Elbrus bądź Kazbek. Rzecz jasna asysta agencji wiele ułatwia, ale jej instruktorzy nie zdobędą szczytów za nas. Wymagana jest wysoka kondycja, która pomoże nam znieść wielogodzinną wyprawę z bardzo masywnym, mającym nawet piętnaście kilogramów plecakiem z właściwym sprzętem i odpowiednią do warunków klimatycznych odzieżą.

Wyprawy w góry – jakie wymogi stawia się uczestnikom?

Od każdego, kto postanawia wziąć udział we wspinaczce wysokogórskiej – na bazę pod Annapurną, Elbrus, Pik Leninalub Mount Everest – wymaga się określonej praktyki w podobnych do tego typu ekspedycjach, ponieważ im wyżej będziemy się wspinać, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia choroby wysokościowej. Umiejętność korzystania z czekanu oraz poruszania się w grupie, której członkowie wzajemnie się asekurują liną – to warunki, które należy koniecznie spełniać. Nie wolno zapomnieć także, że trekking wysokogórski to wędrówka zespołowa. Liczy się zatem umiejętność pracy w zespole. W czasie wyprawy w góry konieczne jest stu procentowe podporządkowanie się poleceniom wydawanym przez lidera grupy.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]