Więcej szczegółów o trekkingi Himalaje znajdziesz tutaj

Himalaje wraz z położonym w pobliżu pasmem Karakorum to obszary po prostu legendarne. Wpływa na to sporo czynników – głównie fakt, że są to najwyższe pasma górskie na Ziemi i to oczywiście w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Trzeba nadmienić również o ekstremalnej trudności poniektórych szczytów i tym, że to właśnie Himalaje stanowią arenę rywalizacji najlepszych wspinaczy z całego świata. Nie może więc dziwić zainteresowanie, jakim wycieczki w Himalaje cieszą się także wśród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj profesjonalnym przewodnikom

Na początku należy podkreślić, że jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje oraz Karakorum są bardzo trudnymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie nie ma na celu wejścia na dany wierzchołek. Problemy powoduje też sama organizacja podróży – kupno biletów czy otrzymanie wizy i pozwolenia. Tym samym najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm planujących trekkingi w tych górach. Dodatkowym atutem jest piecza zawodowych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, nie mających praktyki w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z oczywistych przyczyn osoby pierwszy raz przybywające w Himalaje bądź Karakorum sporadycznie decydują się na wejście na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednakże, że te masywy leżą poza ich zasięgiem, bowiem nierzadko organizowane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Shishapangma, Everest czy Lhotse. Na biorących udział w tych wycieczkach czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia swoich słabości, ale też możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu mieszkańców Nepalu i podziwianie niezwykłych krajobrazów, jak na przykład lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]