Wypoczynek na rzekach kojarzy nam się z reguły ze spływami kajakowymi. To zabawa i metoda podróży znana w Polsce od ponad 100 lat i wciąż znajduje kolejnych sympatyków. W ostatnim czasie doczekał się jednakże poważnego konkurenta. Mowa o raftingu, a innymi słowy – spływach wieloosobowymi pontonami po rzece o porywistym, górskim charakterze. Zapewnia on znacznie większych wrażeń od spływu kajakiem, a zarazem pozwala obcować z dziką przyrodą i podziwiać widoki niedostępne dla turystów pływających po nizinnych rzekach.

Spływ pontonowy po Dunajcu – dla kogo?

Osoby wybierające rafting na Dunajcu nie muszą posiadać konkretnych umiejętności – organizatorzy takich usług dopasowują skalę trudności trasy do doświadczenia ich uczestników. Niezbędna będzie rzecz jasna umiejętność pływania oraz obsługi wioseł, zdobyta na przykład w kajaku albo kanadyjce. Nie zapominajmy przy tym, że spływ na Dunajcu, ze uwagi na górski charakter rzeki, nie należy do najprostszych eskapad. Żeby sprawnie stawić czoło bystremu nurtowi oraz przeciwnościom czekającym na szlaku, uczestnicy powinni być przynajmniej w dobrej kondycji i cenić sobie aktywne, czasem nieco ekstremalne metody wypoczynku.

Rafting po Dunajcu – jakie czekają nas atrakcje?

Trudy samej przeprawy rekompensują jednak oszałamiające widoki. Spływ Dunajcem to kapitalna sposobność do tego, by z niecodziennej perspektywy podziwiać porywające krajobrazy. Pieniny wraz z przełomem tej rzeki przynależą wszak do najbardziej pociągających krajobrazowo regionów naszego kraju, a nawet Europy. Spływ pontonowy Dunajcem to też znakomita opcja dla miłośników mocnych wrażeń, albowiem szlak bogaty w liczne przeszkody i meandry podaruje wiele niezapomnianych emocji.