Jeszcze nigdy nie widziałeś tak bezkonkurencyjnej oferty wypraw!

Szczyty górskie od niepamiętnych czasów fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, możliwość sprawdzenia samego siebie, imponujące widoki, a także aspekt sportowy związany ze zdobywaniem następnych szczytów i pokonywaniu szlaków trudnych pod względem technicznym. Nie dziwi więc to, że turystyka górska, wspinaczka czy trekkingi od lat cieszą się nieprzerwanym powodzeniem. Zróżnicowany poziom trudności szlaków powoduje, że każdy – także kompletny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Trudności może jednakprzysporzyć samo przygotowanie wyprawy.

Aranżowanie wyprawy górskiej poza granicami kraju

Wspomniane komplikacje mogą okazać się szczególnie uciążliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych łańcuchach górskich – zwłaszcza tych bardzo oddalonych od Polski. W takich wypadkach należy skorzystać z oferty podmiotów w profesjonalny sposób organizujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te nadzoruje je kwalifikowany przewodnik, nie oznacza jednakże, że każdy może w nich uczestniczyć. Zależnie od poziomu trudności poszczególnej wyprawy, wymagane jest doświadczenie zdobyte w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – popularne kierunki podróży

Dużą popularnością wśród sympatyków wypraw górskich cieszą się rzecz jasna Himalaje oraz Karakorum, niemniej jednak ze względu na wysoki poziom trudności i znaczne koszty nie każdy miłośnik gór decyduje się na taki wyjazd. Zdecydowanie mniej kosztowne są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, jak również te koncentrujące się na osiąganiu szczytów Uralu i Kaukazu na czele z Kazbekiem. Poza tym polskie firmy organizują również wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski).

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]