Według wielu dżokejów najodpowiedniejszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – skórzane buty z długą cholewą do kolan. I choć rzeczywiście w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się doskonale, to nie są pozbawione wad. Najistotniejszą z nich jest cena – najlepsze modele oficerek mogą kosztować około kilku tysięcy PLN. Ponadto, zakładanie oraz jazda w oficerkach bywa w dużym stopniu utrudnione ze uwagi na konieczność noszenia spodni z grubszego materiału, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewce obuwia. Na szczęście, czapsów i sztylp nie cechują te wady.

Główne cechy czapsów i sztylp

Sztylpy i czapsy to elementy przedłużające sztyblety, zapewniające protekcję pozostałej partii nogi jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze ochraniają wyłącznie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie, zaś drugie – kończą się dopiero na pachwinie, zapewniając ochronę dla całej nogi. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są sporządzane z różnych materiałów. W sprzedaży przede wszystkim znajdziemy czapsy i sztylpy skórzane, jednakże poza nimi dostępne są również modele wykonane z tworzyw sztucznych bądź tkaniny.

Jak kupować czapsy i sztylpy?

Dwa ostatnie rodzaje charakteryzuje dużo niższa cena. Tym samym są zalecane dżokejom z okrojonym budżetem , a także dzieciom, które szybko wyrastają z jednego rozmiaru. Warto zauważyć, że sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej nosi się je wiosną i latem. Obszerny wybór sztylp i czapsów wyszukamy w sklepach internetowych – modele doskonale dobrane do swoich potrzeb nabędą więc też jeźdźcy zamieszkujący miejscowości, w których nie ma odpowiednio wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]