Na tej stronie poznasz pełną ofertę wycieczki w Alpy.

Polscy pasjonaci gór, którzy poznali już dobrze każdy szlak w w Sudetach, w Karpatach oraz w Górach Świętokrzyskich, ostatecznie zaczynają poszukiwać nowych wrażeń i przeglądają oferty wypraw w inne europejskie łańcuchy górskie. Licznych z nich skusi podróż w Alpy, gdzie prawdopodobnie pierwszy raz w życiu spotkają się z narciarstwem lub trekkingiem wysokogórskim.

Wspaniałe szczyty Alp – fantazja wspinaczy z całego świata

Alpy to najwyższy łańcuchem górskim Starego Kontynentu, którego obszar rozciąga się kilka europejskich państw, m.in. Austrię, Niemcy, Szwajcarię i – naturalnie – Francję, gdzie leży najwyższy szczyt w Europie, czyli Mont Blanc, znany także jako Dach Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Jednak nie jest to jedyny 4-tysięcznik w Alpach – inne malownicze wierzchołki, o zdobyciu których fantazjują alpiniści z całego świata, to na przykład Zumsteinspitze – 4563 m n.p.m., Liskamm – 4527 m n.p.m. czy Matterhorn – 4478 m n.p.m, a także inne ważne dla wspinaczki szczyty, jak Trzy Szczyty Lavaredo oraz szczyty grani Grandes Jorasses. Alpy dzielą się na wyższe Alpy Zachodnie i niższe Alpy Wschodnie.

Wycieczki w Alpy – wyprawy dla amatorów i doświadczonych podróżników

Jakie wyprawy w Alpy przygotowują rodzimi organizatorzy trekkingów i wycieczek w góry? Jest dużo atrakcyjnych propozycji adresowanych do entuzjastów gór o rozmaitym stopniu zaawansowania. Ci, którzy nie mieli jeszcze styczności z narciarstwem wysokogórskim, jednak posiadają optymalną kondycję fizyczną i nabyli już pewne umiejętności narciarskie, mogą wyjechać na siedmiodniowy skitour po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Z kolei do bardziej zaawansowanych kierowane są wypady na austrackie via ferraty połączone ze szkoleniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, pomaga bezpiecznie rozszerzać swoje umiejętności. Tym, których interesuje zwłaszcza zdobycie wiedzy, polecamy Projekt 6000, który trwa 10 dni i ma na celu opanowanie fundamentów bezpiecznego przemieszczania się w wysokich górach. Bezsporną zaletą takich wypraw jest to, że prowadzone są w ograniczonych, maksymalnie siedmioosobowych grupach, co sprawia, iż każdy z partycypantów otrzymuje wnikliwą uwagę opiekunów.

Z najlepszymi przewodnikami oraz szkoleniowcami, wyprawa w Alpy będzie wspaniałym przeżyciem, przynoszącym radość z przezwyciężania własnych ograniczeń, ale także podsycającym apetyt na więcej.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]