Na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/szkolenia/ znajdziesz korzystną ofertę kursu górskiego.

Góry są niebezpieczne, a zarazem są urzekające. W zasadzie co kilka dni, a głównie w miesiącach, gdy wczasowicze tysiącami odwiedzają atrakcyjne miejscowości turystyczne zlokalizowane u stóp słynnych szczytów, dowiadujemy się o nowych fatalnych wypadkach z udziałem ludzi, którzy bez właściwego przygotowania porwali się na wycieczkę szlakiem o najwyższej trudności. Wobec tego miłośnikom gór chcącym nauczyć się poruszać po nich bezpiecznie rekomendujemy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – szkolenie z asekuracji, poruszania się w rakach i orientacji w terenie

Najlepszą drogą, żeby posiąść potrzebne umiejętności jest uczestnictwo w wieloaspektowym szkoleniu pod okiem specjalistów z każdej z najważniejszych sfer powiązanych ze wspinaczką górską, czyli przewodników górskich, ratowników górskich oraz instruktorów wspinaczki. Dzięki ich wskazówkom uczestnicy kursu górskiego nauczą się między innymi prawidłowego posługiwania się czekanem, chodzenia w rakach oraz na rakietach śnieżnych, autoasekuracji, asekuracji i metody radzenia sobie podczas upadku, przemieszczania się w zespole linowym, a także po trasach wyposażonych w via ferraty. Co kluczowe, kurs górski uczy uczestników podstaw orientacji w terenie, survivalu oraz medycyny górskiej, które są potrzebne w czasie przeróżnych nieprzewidzianych sytuacji. Kurs obejmuje również reguły poprawnego postępowania w trakcie lawiny.

Górskie kursy, w tym również zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, organizuje zespół Exploruj.pl, który ma wieloletnią praktykę jako realizator ekspedycji w pasma górskie zlokalizowane na całym świecie. Kursy prowadzone są w plenerze (w Polsce, na Słowacji i w Austrii) w niewielkich grupach, które zwykle nie przekraczają 5-6 osób. W ten sposób zdobywanie wiedzy ma miejsce w komfortowej atmosferze. Instruktorzy mają wtedy możliwość poświęcić każdemu z uczestników szkolenia dostatecznie dużo uwagi i czasu, żeby mogli oni sprawnie przyswoić sobie fundamentalną wiedzę, konieczną do pewnego poruszania się w górach.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]