Jesteś zainteresowany pełną ofertą wycieczek dla aktywnych? Nie wahaj się! Wejdź na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-dla-aktywnych/.

Są dwie kategorie ludzi: ci, którzy wolne dni kochają spędzać na miłym lenistwie i ci, którzy każdy dzień wolny chcą zorganizować sobie tak, by zrobić coś wyjątkowego, czego wcześniej jeszcze nie doświadczyli. Właśnie dla tych ostatnich agencje turystyczne sporządzają atrakcyjne oferty wypraw dla aktywnych.

Okazja na zawiązanie wieloletnich przyjaźni – wycieczki dla aktywnych

Aktywne wycieczki to rzetelnie zaplanowane kilkudniowe wyprawy dla tych, którzy chcą zobaczyć różne regiony świata i Polski z kompletnie nowej perspektywy. Scenariusz takich podróży jest jest pełen niesamowitych atrakcji, których zwyczajny wczasowicz nie uświadczy z pozycji komfortowego leżaka na patio dzierżawionego domku w górach. Wyprawa dla osób poszukujących interesujących wrażeń to również świetna szansa, by nabyć kolejne umiejętności, ponieważ częstokroć wiąże się ze szkoleniami koniecznymi do poznania reguł przetrwania na danym terenie. Podczas wyprawy w góry można m.in. dowiedzieć się, jak posługiwać się czekanem i rakami czy jak poruszać się po via ferratach. Partycypanci poznają strategie survivalu, jak również tego, jak postępować w niebezpiecznych okolicznościach, które mogą się im przydarzyć, czyli przykładowo w razie zejścia lawiny. Trzeba także zaznaczyć, iż taka wycieczka w góry nafaszerowana jest skomplikowanymi zadaniami wymagającymi ufności i kooperacji z innymi uczestnikami, co może skończyć się zawiązaniem długoterminowych przyjaźni.

Dokąd organizowane są aktywne wycieczki?

Najpopularniejsze wycieczki, do których musimy wykazać się odpowiednią wytrzymałością fizyczną, to przede wszystkim wyprawy w góry, w tym także w góry wysokie, a destynacją są szczyty zlokalizowane na całym świecie. Osoby bez doświadczenia w wyprawach górskich, ale z odpowiednią kondycją fizyczną, mogą zapisać się m.in. na trekking po Podhalu i wejść cztery najważniejsze wierzchołki tego rejonu: Giewont, Babią Górę, Turbacz oraz Trzy Korony. Mogą także wybrać się na Sycylię, gdzie zobaczą miejscowe parki narodowe, Etnę i odwiedzą najpiękniejsze miasta tej wyspy – Trapani, Katanię oraz Palermo. Ale Stary kontynent to nie jedyne regiony, dostępne dla niedoświadczonych globtroterów – bez problemu poradzą sobie również podczas wyprawy w Himalaje bądź na Wyspy Komodo.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]